Бюджет-2017: Що вдалося відстояти

21 Грудень, 2016 - 12:39

Країна отримала бюджет на 2017 рік. Впритул до дня голосування «Воля народу» сумнівалася, чи буде підтримувати його. 

Основні наші побоювання були пов’язані з місцевими бюджетами – традиційно болючою темою для депутатів-мажоритарників. Хвилювало, зокрема, те, як на місцях справлятимуться з новими навантаженнями. Такими, приміром, як оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я та загальноосвітніх навчальних закладів. Тому коли спільними зусиллями уряду і конструктивної частини парламенту було вирішено питання збільшення обсягу ресурсу місцевих бюджетів, це сприймалося як перемога. 

Наведу декілька цифр. Фінансовий ресурс місцевих бюджетів на наступний рік запланований в обсязі 424,5 млрд. гривень. Це на 88,7 млрд. гривень, тобто на 24,6% більше, ніж у поточному році. Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів становить 188,5 млрд. гривень – на 36,4 млрд. гривень більше, ніж у поточному. У 2,2 рази збільшено фінансування Державного фонду регіонального розвитку, тобто субвенцій місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій та на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Окрема важлива додаткова дотація надана обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Її обсяг становитиме 14,9 млрд. гривень.

Чи виграє від прийняття такого бюджету простий українець у місті чи селі, покаже час. Ми ж зі свого боку не могли проігнорувати кілька дійсно соціально спрямованих нововведень на наступний рік. Це збільшення до 3200 гривень мінімальної заробітної плати, зменшення податку на землю, а також збільшення на 993 млн. гривень видатків на соціальні стипендії. 

У підсумку додам – «бюджетна» ніч була надскладною. Окремі сили в парламенті робили все для того, щоб зірвати бюджетний процес і остаточно розхитати ситуацію в країні. І неголосування «Волі народу» за проект держбюджету-2017 було б їм тільки на руку. Але давайте оцінювати ситуацію відверто. В Україні сьогодні війна, фінансова ситуація не з найкращих, зокрема і через події навколо Приватбанку, великі питання у роботі освіти і охорони здоров`я, інші проблеми. І як в таких умовах потрібно не любити Україну та її народ, щоб не дати голосувати за держбюджет. 

Однак зважений та доопрацьований проект бюджету прийнятий. І він є досить обнадійливим – і фактом свого прийняття, і, зрештою, змістом.

http://blog.liga.net/user/ymoskalenko/article/25373.aspx