"Потрібно працювати над тим, щоб кредити видавлювались інвестиціями" - Ярослав Москаленко

19 Вересень, 2016 - 12:24

Минулий тиждень задав тон нашої майбутньої роботи. 

Ми отримали одразу три гарні новини. Перша - це розгляд 11 жовтня Європейським союзом питання безвізового режиму для українських громадян. Думаю, що ми дочекаємось позитивного висновку. 

Друге - поновлення кредитної програми МВФ. 

І третє - активізація уряду, завдяки чому проект бюджету для розгляду у парламенті отримано не в останню ніч року, а вчасно. Сьогодні український парламент і суспільство можуть провести широку дискусію по бюджету країни, щоб не просто думати, як вижити, а закласти перспективи розвитку економіки у майбутньому. 

Треба зауважити, що продовження кредиту - це не привід для радощів. Нам - парламентарям потрібно працювати над тим, щоб кредити видавлювались інвестиціями шляхом розвитку національної економіки. Для цього потрібна дискусія не тільки з суспільством, а й з українським бізнесом. Вітчизняному бізнесу необхідні зрозумілі правила, а також найголовніше - боротьба з корупцією. Все своє свідоме життя, займаючись підприємницькою діяльністю, задаю собі запитання - чому корупція процвітає в Україні? Тому що українська держава чесному підприємцю, який повністю платить податки, не дає гарантій приватної власності. Тому що якийсь районний, чи обласний дрібний злодюжка може створити таку проблему бізнесу, що останньому дешевше дати хабар, аніж чесно за підтримки держави захистити свої права. Саме тому наше завдання - захистити український бізнес шляхом консолідації у сесійній залі, залишивши політичну боротьбу на ток-шоу.

Інша проблема, яка сьогодні поглинає державу - це популізм, не менш страшний за корупцію. Сьогодні, коли ми стоїмо на порозі вирішення надзвичайно складних питань вже цієї сесії - реалізацію Мінських домовленностей, ми маємо вести максимально прозору дискусію з українським народом. Адже нам дуже важливо не помилитись, тому що на кону стоїть національна безпека і суверенітет нашої держави. 

Друге. Всі ми чули виступ Президента України відносно ринку землі. 1 січня у нас закінчується мораторій на її продаж. Тому або мораторій треба продовжувати, або працювати над законодавчою базою. Якщо приймати закон про обіг землі, то це має бути платформа прозорої дискусії з аграріями, щоб не залишити українського землевласника без землі. 

Третє. Ми півроку дискутуємо про зміну роботи Верховної Ради - реалізацію реформи вищого законодавчого органу країни. Ми всі підтримали результати роботи місії Кокса. Маю надію, що 27 жовтня в Парижі ми вже дамо старт цій роботі із залученням громадського сектора.

Також, що стосується роботи на цьому тижні, хочу звернути увагу на такі законопроекти. 

4690 - щодо зміцнення фінансової незалежності бюджетів об'єднаних територіальних громад та 3640 - щодо джерел формування місцевих бюджетів та сприяння інвестиціям. 

4756 – щодо встановлення індивідуальних лічильників газу у багатоквартирних будинках. Потрібно побороти корупційну складову, яка закладається через встановлення норм споживання газу, де немає лічильників.

4557 - про інвестиційну діяльність, щодо державних інвестиційних проектів. 

Ярослав Москаленко