Психологія "більше заробляти і менше витрачати" має взяти гору - Сергій Лабазюк

23 Травень, 2016 - 16:19

Ще декілька думок після останнього ефіру по темі залежності України від МВФ. Україна, швидше за все, отримає відкладений кредит в 1,7 млрд. доларів в цьому році, але чи буде легше від цих грошей простим громадянам? Ні.

Бо: 

- За останні 25 років Україна отримала мільярди доларів у вигляді кредитів, грантів від міжнародних організацій та урядів різних країн. Але проблема в тому, що системних реформ, які б створили ефективну економіку і державу як не було, так, на жаль, досі й немає

- по-перше, мільярдні кредити, які наша країна отримала за останні 25 років, заганяють її в таку трясовину, з якої ми ніколи не зможемо вибратися і будемо вічними «рабами» МВФ. Це зашморг на шиї не тільки нас і наших дітей, а й онуків, яким доведеться віддавати борг перед кредиторами (за підрахунками, на кінець 2015 року на кожного з працюючих 16 мільйонів українців вже припадав борг в $653).

- по-друге, не пам"ятаю жодного прикладу, коли би ці кредити витрачалися на реформи і модернізацію економіки. Здебільшого, це гроші на «проїдання.

- по-третє, приплив «легких» грошей позбавляє будь-яку владу робити зміни в країні. Правда, навіщо "напрягатися", навіщо проводити реформи? Легше «проїдати» і «пиляти» кредитні гроші...

У владі є мудрі люди, які мають нарешті перерубати цей "гордіїв вузол" і зайнятися системними реформами, ліквідацією схем розкрадання грошей з бюджету, створенням умов для розвитку ВІТЧИЗНЯНОГО бізнесу і зростання нашої економіки. Психологія "більше заробляти і менше витрачати" має взяти гору, якщо хочемо мати майбутнє в своїй країні.

Сергій Лабазюк

Теги: