Сергій Лабазюк: "Громаді - більше повноважень на місцях"

1 Липень, 2014 - 09:26

Народний депутат із групи "Суверенна європейська Україна" Сергій Лабазюк поділився з газетою "Прибузька зоря" своїм баченням можливих змін до Конституції України:

«Моя думка щодо змін до Конституції цілком співпадає з думкою жителів мого виборчого округу, які одними з перших відгукнулися на заклик Прем’єра обговорити громадою зміни до Конституції і внести свої пропозиції. Абсолютно підтримую думку, що Україна має бути парламентсько-президентською республікою. Депутати мають обиратися за мажоритарною системою, а виборці повинні знати своїх обранців в обличчя, знати з кого спитати за бездіяльність в окрузі. Необхідно також розширити повноваження територіальних громад щодо вирішення місцевих питань та закріпити за ними відповідні фінансові ресурси, адже облраді чи райраді, краще ніж з Києва, видно, що першочергово треба відремонтувати, побудувати, яка із галузей потребує більших вливань. Вся виконавча влада на територіях, в областях, районах повинна визначатися шляхом виборів. Громада, а не чиновники зі столиці, мають визначати, кому керувати у місті, селі, районі чи області.

Необхідно дозволити проводити місцеві референдуми. Всі спірні питання на окремій території мають вирішуватися таким шляхом. Але звичайно, це не стосується питань територіальної цілісності України та інших, які відносяться до безпеки держави.

Це і є та сама децентралізація, про яку так багато говорять і все ніяк не наважуються втілити в життя.

Нова Конституція – одна з вимог Майдану. Тому досить намірів, декларацій. Треба братися за роботу. Ніяких відпусток, ніяких перерв, поки не буде прийнята нова Конституція України, яка стане реальною та дієвою в Україні».

Теги: