Сергій Мартиняк: Маємо всі «затягти паски», аби врятувати країну

2 Квітень, 2014 - 12:40

Днями Верховна Рада України прийняла «антикризовий пакет», який передбачає фінансове навантаження не лише для пересічних українців, а й збільшення податків для представників бізнесу. Як людина, яка має великий досвід в управлінні великою компанією, можу з впевненістю сказати, що "режим суворої економії" в державі може бути ефективним, але нам усім доведеться набратися терпіння, бо результат буде відчутно лише згодом.
 
Розумію, додаткове навантаження на гаманці практично кожного українця в цьому законопроекті може викликати обурення чи несприйняття, однак ми повинні розуміти – іншого виходу у нас немає.
 
Зазначу, що антикризові заходи Кабміну в найменше торкнуться малозабезпечених громадян. Збільшивши кількість сімей, які мають отримувати субсидії, Кабмін фактично захистив малозабезпечених українців від підвищення тарифів на газ та енергоносії.
 
Ще один плюс законопроекту – підвищення податків для багатих українців. Чи не вперше, люди, які отримують солідні заробітки, користуючись ресурсами нашої держави, сплачуватимуть в державний бюджет значні суми. До слова, на сьогодні в України 300 тисяч громадян володіють 60% фінансових активів України, тому справедливо, коли вони чесно виконуватимуть цю вимогу.  
 
Скорочення видатків на утримання держапарату, ліквідація пільг, розпродаж державних дач та службових автівок, зменшення пенсій чиновникам – такі міри теж виправдані, бо коли в країні настають важкі часи, то важко всім.
 
Ще один важливий момент – всі антикризові заходи Уряд розпочне в Україні одночасно і це відчує кожен, утім такі кроки ефективніші, а ніж поступові ситуативні заходи, які не мають, зазвичай, жодного економічного ефекту. До прикладу, ямковий ремонт українських доріг, на які виділяють мільйони щороку, переважно не ефективний. Така ж ситуація і з дірками в українській економіці.
 
Раніше я говорив про те, що готовий відмовитись від субвенційних коштів, запланованих на розвиток округу, аби ці кошти держава могла направити у потрібне русло. Однак поки що ці видатки лишаються без змін, тому маю надію, що нам вдасться реалізувати задумане та пережити кризу з найменшими втратами.
 

Народний депутат України Сергій Мартиняк

Теги: