Степан Івахів: "Країна вимагає нового уряду, парламентського консенсусу та дієвої коаліції"

15 Лютий, 2016 - 11:46

Останні кілька тижнів політики в Україні живуть в якійсь паралельній реальності. Здається, що на другий план відійшла війна із Росією, загострення ситуації на фронті, провал соціальної політики та колапс економіки. 

Інформаційний простір зосередився навколо уряду, його корупційних скандалів та його ж намаганні залишитися ще на одну каденцію. Основне досягнення нинішнього уряду - перекладання проблем всієї економіки на плечі людей та бізнесу через збільшення податків, комунальних тарифів і зменшення соціальних виплат. Чомусь це дивно в уряду виходить. Ті реформи, наслідком яких є зменшення доходів населення, і через парламент проходили, і втілюються в життя. Люди вже навіть встигли відчути на собі результат таких реформ. Проте реформи не торкнулися, навіть не було спроб зі сторони уряду їх провести, тих напрямків, які традиційно були джерелом наповнення власних кишень найвищих посадових осіб держави. Це Державна фіскальна служба, особливо митниця. Податкова у своїй роботі нічого не поміняла окрім назви. По сьогодні вона працює не на бізнес, не на бюджет, а собі в кишеню. Це знають всі платники податків. Всі, окрім, напевне, Кабміну. 

Те саме стосується й державних підприємств, що традиційно збиткові, але біля них постійно розгортаються корупційні скандали з так званими "смотрящими", які з часом згасають по-тихому і без будь-яких наслідків. Ось джерела наповнення бюджету, якими потрібно затикати дірки в бюджеті, а не останніми копійками з кишень простих людей.

Уряд пишається тим, що сьогодні шість мільйонів домогосподарств не можуть обійтися без субсидії. Треба нарешті зізнатися: експеримент не вдався. Провал економіки, соціальної політики, корупційні скандали, перекладання відповідальності один на одного, відсутність дієвих реформ – ось і є справжні наслідки їхньої роботи. 

Звіт Уряду про роботу, який поданий до Верховної Ради скоріше нагадує декларацію про наміри. По кожному з пунктів можна констатувати: «Планували – Не виконали». Окрім загальних фраз звіт уряду містить відверту брехню. Чого варте лише твердження про досягнуту макроекономічну стабілізацію. В 2015 році девальвація на рівні 53%, інфляція рекордна за 20 років, країна увійшла в трійку найповільніших по темпу розвитку економіки. Про яку „стабілізацію“ йдеться? 

Тому депутатська група «Воля народу» переконана: країна вимагає нового уряду, парламентського консенсусу та дієвої коаліції. Ми маємо зробити все разом, щоб це вдалося. Незамінних людей не існує. А тих, хто вважає себе незамінними – потрібно міняти в першу чергу. Це неписане правило управління. Політичні лідери в Верховній Раді мають домовитися та спільно сформувати уряд - уряд технократів без політичної приписки, належності і політичних зобов'язань. Водночас наголошуємо на недопустимості концентрації влади в руках однієї політичної сили. Не зможемо домовитись – тоді потрібні нові вибори і нові політичні лідери. Бо якщо в теперішніх лідерів немає політичної волі домовитись, то не домовимося ми, потрапивши в Раду після перевиборів. А всі ж планують повернутися, чи я помиляюся? Не вміємо домовлятися? Тоді нам треба йти на пенсію. Повірте, громадяни нам за це тільки подякують. На кону – не політичні амбіції. На кону – незалежність України і майбутнє. 

Теги: