Уряд має показати джерела фінансування підняття мінімальної заробітної плати - Ігор Молоток

28 Жовтень, 2016 - 15:49

Як член бюджетного комітету скажу декілька слів про ініціативу Президента та Уряду вдвічі підняти мінімальну зарплату. Шкода, що про неї бюджетний комітет дізнається з телеекрану. Проект держбюджету-2017, поданий урядом, ретельно розглядався комітетом, коли готувався до першого читання… І ось такі зміни...

Зміни, безумовно, позитивні. Додаткові кошти у населення – це завжди двигун економіки. Через зростання купівельної спроможності, збільшення попиту і виробництва. Врешті-решт, українці вже давно це заслужили, і я щиро радію, що мільйони сімей матимуть можливість покращити матеріальне становище.

Але ще я з нетерпінням чекаю, коли уряд покаже джерела фінансування такого кроку. Є у мене побоювання, що ця позитивна ініціатива обернеться скороченням видатків на інші напрямки. Це може «тиснути» на регіони і місцеві бюджети, а також призвести до імовірних скорочень за окремими соціальними виплатами і програмами. Прогноз скорочення видатків держбюджету мене, як мажоритарника, турбує більше, ніж залякування інфляцією. 

Очевидно одне, що для реалізації оптимістичних ініціатив нам потрібно ще більше працювати над економічним зростанням. Тому що поки прогнози зростання ВВП - на рівні 3% і це замало.

Врешті, наша депутатська група завжди виступала за підвищення соціальних стандартів, розуміючи, що майбутнє за розвитком вітчизняної економіки. То чому б не зараз?

Ігор Молоток

Теги: