Володимир Литвин про реформу державної служби

10 Грудень, 2015 - 16:56

Верховна Рада вистраждала новий закон про державну службу. В принципі це грантовий документ. Відповідно він містить загальноприйняті європейські норми організації та життєдіяльності державних службовців.
 
Основоположні принципи його відбиває додана презентація.

Слід зазначити, що, публічно декларувавши необхідність такого акта, Уряд був не в захоплені від його новації: міністри не мають права втручатися в кадрові питання, державні службовці не будуть «вимітатися» зі служби зі зміною режиму. Державні службовці значно меншою мірою будуть розглядатися, як партійний резерв. 

Таке нововведення, звичайно, не сприймалося тими, хто звик бачити міністерства і відомства, як власну вотчину. Тому були різного роду підкилимні вовтузання, обговорювалась навіть необхідність внесення низки поправок, щоб знівелювати це стрижневе положення. Публічно такі наміри не обговорювалися – боялися гніву Євросоюзу. Тим більше, що на виконання цього закону планується отримати від нього кошти.

Проте, враховуючи нашу практику виконання попереднього закону про державну службу, витратні статті якого зупинені державним бюджетом, не виключено, що це ж саме очікуватиме на новий закон в бюджеті на наступний рік.

Володимир Литвин

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=865812270202011&set=a.1223909412...

Теги: