Володимир Литвин: "Видовища замість хліба"

11 Грудень, 2015 - 10:07

Верховна Рада України, «вирішивши» всі проблеми, які печуть для абсолютної більшості людей, зайнялася переорганізацією влади в Кривому Розі. Після тривалих кулуарних дискусій, вийшли на майже «геніальне» рішення: мер міста є, але треба провести дострокові вибори з його обрання. Це випливає із запропонованого проекту закону. При цьому зберігається новообраний склад міської ради. 

Якщо бути послідовним і йти за цією вивернутою логікою, то порушення, про які стверджують, мали місце і при формуванні депутатського корпусу. Не може бути так, щоб з одними бюлетенями здійснювали маніпуляції, а з іншими поводилися коректно, принципово чесно. 

Далекий від думки, що з виборами мера все відбувалося бездоганно. Зрозуміло, що кожен, хто стартує на новий термін з чинної посади, використовує, як мінімум, адмінресурс. Він виявляється хоча б у тому, що такі посадовці у виборчий період демонструють всеперемагаючу любов до жителів району, міста чи області. Теж саме у масштабах країни.

Ініціатори даного закону відкрито говорять, що це політичне рішення. Дехто проводить аналогію із третім туром президентських виборів 2004 року. Правда, при цьому не беруть до уваги таку «незначну» деталь, як те, що цьому передувало рішення Верховного Суду України. За нинішніх умов, коли демократична риторика гостро контрастує з практичними діями, потрібно було прийняти кардинальну норму в законі про вибори: усі керівники, які балотуються на посади на наступний термін, з початком виборчої кампанії відстороняються від своїх обов’язків. Тоді б усі кандидати на посади голів міст, керівників районних і обласних рад були б поставлені в більш-менш рівні умови. 

Зараз країна стоїть перед створенням небезпечного прецеденту, коли з будь-яких приводів будуть вноситись проекти актів про проведення перевиборів чи дострокових виборів, використовуючи для цього ультимативні аргументи. До речі, перший вже маємо – прозвучала заява про реєстрацію документів про такі ж вибори у Львові. На рівні вимог, що звучать у сесійному залі, подібна пропозиція щодо Києва. 

Така принциповість доведе країну до остаточного обвалу.

Навряд чи побачимо подібну принциповість під час розгляду бюджету на наступний рік або податкового законопроекту. 

Немає хліба – дають видовища.

Володимир Литвин

https://www.facebook.com/vm.lytvyn/posts/866147630168475?pnref=story

Теги: