«Воля народу» категорично проти входження до нового складу уряду міністрів-іноземців

29 Березень, 2016 - 10:41

Аналізуючи порядок денний складається враження, що у нашій країні все добре. Але не з порядком денним ми повинні працювати на цьому сесійному тижні. Чи не єдину команду ми повинні створити, яка виведе цю країну з прірви? Чи не над створенням цієї команди ми повинні працювати? «Команди національної єдності заради майбутнього України» – я так би її назвав. 

 «Коли ми діждемося Вашингтона з новим і праведним законом?», - питав свого часу Тарас Шевченко. Ми звикли вірити у варяг-месій. Що хтось приїде до нас і зробить всю роботу за нас - українців. Треба сказати правду в обличчя. Півтора роки нинішнього уряду показали, що ми помилялись. 

У Святому писані є мудрі слова, які дуже доречні до сьогоднішньої нашої ситуації: «Не буває пророка без честі, хіба тільки на батьківщині своїй і в домі своєму». Ми не цінуємо те, що маємо у власній країні і завжди шукаємо краще в заморських краях. Жоден іноземець не буде настільки вірний Україні, як сам українець.

Сьогодні ми багато чуємо про переговори про створення нової коаліції і склад нового уряду. З цієї трибуни я хочу застерегти коаліціантів від стратегічної помилки, яку ми вже один раз допустили. 

Не беріть на посади міністрів - західних остарбайтерів, які б досягнення вони не мали. Депутатська група «Воля народу» категорично проти входження до нового складу уряду у якості міністрів будь-яких іноземців. Вони можуть допомагати в якості радників, навіть заступників Міністрів. Але на посадах, де приймаються ключові рішення, мають бути українці.

Весь світ бореться за споживчі ринки, сировинну базу, ресурси. 

Хто мені може прогарантувати , що запрошені до українського Уряду іноземці будуть відстоювати інтереси українського виробника, а не іноземного, української Держави, а не власної. 

Грузію будував не Ющенко, а грузин Саакашвілі. «Шокову терапію» реформ у Польщі проводив не українець Масол, а поляк Бальцерович, інвестиції до Словаччини привів словак Дзуринда. Цей список відомих та успішних реформаторів можна продовжувати ще довго. І всіх їх об’єднує одне – якісні реформи в країнах проводили вихідці та уродженці цих країн. 

«Українську мрію» нам не спроектують ні американці, ні грузини, ні словаки, ні латвійці, ні інші. Власну країну ми маємо будувати самі. 

Ярослав Москаленко