"Воля народу" наполягає на пошуках компромісу як єдиного джерела виходу з політичної кризи

28 Березень, 2016 - 13:03

Закінчився перший квартал. Замість того, щоб нам сьогодні обговорити підсумки роботи в ньому, ми занурилися у політичну кризу і залягли на дно.

Активізацію ми сьогодні спостерігаємо лише у падінні валового виробництва, скороченню робочих місць.

Населення втрачає єдине джерело доходу для своїх сімей. Країна у прямому сенсі вимирає. Згідно статистичних даних, сьогодні на одну новонароджену дитину в країні помирає дві людини. І це не враховуючи те, що на Сході ціною власного життя українці захищають суверенітет нашої країни. 

Дітей сьогодні народжувати стало вже не модно і не популярно, тому що дуже дорого. Державна підтримка для молодих матерів дає можливість купити тільки декілька пачок памперсів в місяць. 

Ліки сьогодні ростуть. Пенсіонери останні свої статки несуть в аптеки, як в банк. 

Національний бізнес поставлений на коліна. Все це є результатом півторарічної роботи нинішнього складу уряду. 

Скільки б політики сьогодні не розповідали населенню про необхідність реформ, порожній холодильник говорить їм про інше. Якщо не зміняться принципи, люди не те, що продукти харчування не куплять у цей холодильник, вони світло у ньому не оплатять. 

Депутатська група "Воля народу" не приймає участі в розподілі владних портфелів і формування нової коаліції. Але, будучи відповідальними і усвідомлюючи всі наслідки, які може отримати наша країна, ми наполягаємо на пошуках компромісу як єдиного джерела виходу з політичної кризи. 

На нашу думку, у разі позачергових виборів, Україна отримає ще глибші політичні кризові явища, а економічно - ще далі відкотиться назад. Фактично людей залишимо за межею виживання. 
Ми готові голосувати за будь-яку пропозицію до складу уряду. Але нас більше турбує програма цього уряду, стратегія, "дорожня карта" реформ, аніж особистості, які у ньому будуть. Ми вважаємо, що не навколо особистостей повинна йти дискусія в суспільстві, а навколо самої стратегії. 

Жоден реформатор в Україні - ні українець, ні західний - не буде мати успіху, якщо не матиме політичної волі і єдиної політичної підтримки. А єдина політична підтримка формується не навколо особистості, а тільки навколо спільного плану дій. 

Жоден реформатор не буде мати підтримку у ЗМІ. Тому що усі ми знаємо - засоби масової інформації на 99% знаходяться у власності фінансово-промислових груп, які сьогодні хочуть реваншу у цій країні. У свою чергу, політики-популісти у гонитві за рейтингами "розіб'ють" любі і так непопулярні дії уряду. Тому всі, кому небайдужа сьогодні Україна, повинні власні амбіції, бізнесові, політичні відкинути у сторону і об'єднатись навколо болючого для всіх процесу реформ. 

Іншого шляху ми не бачимо. Тільки спільний план, спільна стратегія. І цей сесійний тиждень ми повинні присвятити саме цій роботі. В іншому випадку ми будемо мати "економічне диво", яке відбувається сьогодні в уряді. Тільки вже з більш жорсткими наслідками, де "реформи" для країни можуть стати горем, економічні провали будуть загострені політичною корупцією. Цим ми відкриємо шлях для наступу у відповідь ультралівих, ультраправих, а ще гірше - устелимо цей шлях для тих, хто хоче реваншу у цій країні. 

Реалізацією реформ повинні займатись ті люди, які саме цей план будуть готувати. Це повинна бути єдина команда з єдиними ідеями, цілями. До неї можуть входити не тільки політики й технократи, а бізнесмени, науковці. Найголовніше - це має бути команда по всій вертикалі, яка зможе дати виконавчу дисципліну. Ми йдемо складним шляхом реформ. Якщо ми це все зможемо зробити, то за два роки пройдемо усі реформи. 

Якщо ні, то на цьому тижні маємо прийняти інший план. Ми повинні зараз з вами визначити дату позачергових виборів, вибрати тимчасовий уряд і йдемо готуватись до виборів. 

Я дякую Комітету промислової політики, яке організувало виїзне засідання в Харкові. Ще 20 років тому це був найбільший промисловий майданчик у Європі. Ми відвідали прекрасний завод по виробництву підшипників, який останні два роки взагалі не отримує замовлень в Укрзалізниці. Як виявилось, Укрзалізниця закуповує все, що їм необхідно в частині підшипників, в усіх російських компаній. Це Волзький завод, Самара, Саратов, Степногорськ. І такими ж закупівлями займається Львівський, Запорізький, Дніпропетровський, Івано-Франківський локомотивні заводи. 

Хочу звернутись до колег. Яка наша з вами роль? Місяць тому я сказав про те, що керівник однієї з державних компаній - Укргазвидобування - отримує зарплату більшу, ніж Обама. Ми всі з вами сказали: "це неприпустимо в нашій країні і треба це виправити". Хто виправив? Він продовжує отримувати цю платню. А з інтернет-видань додатково дізнаємось, що мало того, що в цієї компанії також контракти з російськими компаніями, так в них росіяни працюють і команди дають. Ми звертаємось до Європи, будучи в Брюсселі, що санкції треба підвищувати. Але, якщо ми таку політику будемо проводити, Європа ці санкції скасує. 

Давайте серйозно приступати до роботи і брати на себе відповідальність. 

Ярослав Москаленко