Ярослав Москаленко: "Бутафорська шана чорнобильців перетвориться у їхні палаючі шини під вікнами ВР"

12 Квітень, 2016 - 10:50

"Ті, що згоріли в огні
В перші хвилини двобою,
Землю прикрили собою,
Не залишили пости" 

Чорнобильська трагедія забрала майже 100 тисяч життів ліквідаторів, 165 тисяч – стали інвалідами.

30 років – це не термін, який сплив з часу катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.
30 років – це період напіврозпаду двох надзвичайно шкідливих радіаційних  елементів - цезію-137 та стронцію-90. 

Це той час, за який українській владі вже треба було осмислити – що ми не можемо повторювати помилок тогочасних радянських керманичів. 

Є масштаб трагедії. Є зруйновані людські життя, на кого свій відбиток і в прямому і в переносному значенні наклала ця катастрофа. Це понад 600 тисяч ліквідаторів. І ще понад 200 тисяч – переселених. 

Половина дитячого населення, що проживає на території посиленого радіоекологічного контролю – на диспансерному обліку. 95% школярів мають різного виду захворювання. Зростає кількість дітей з вродженими вадами, але зв'язок з Чорнобилем для них не встановлюють.

В кінці 2014 року влада влаштувала цим людям «другий Чорнобиль». Адже причина вибуху 1986 року була далеко не технічної природи. Безвідповідальність тодішньої влади змусила керівництво станції ставити експерименти над реактором. Ця ж безвідповідальність вже нинішньої влади скасувала медичну, соціальну підтримку ліквідаторів і постраждалих. 

Із чим ми прийшли до 30-річчя Чорнобиля? 

Я щиро вірив, що цього року ми повернемось до чорнобильців обличчям. Законопроект 2093, який нещодавно підтримала Верховна Рада, мав на меті відновлення конституційних прав чорнобильців. Підкреслюю, він був виважений, без краплі популізму. Навіть більше. До внесення в парламент – узгоджений з урядовою стороною.

Президент взяв до уваги лише думку Міністерства фінансів і заветував цей надважливий закон. 

Серед пересічних громадян все частіше чуємо слово геноцид – так люди оцінюють ставлення влади до них в умовах підвищення тарифів, цін на продукти, на ліки при мізерній оплаті праці та злиденній пенсії. 

Сьогодні влада переживає оновлення. Без п’яти хвилин матимемо нову коаліцію і новий уряд. Панове, давайте зробимо те, що треба зробити. Давайте зустрінемо 26 квітня із піднятими очима – подолаємо вето і працюватимемо далі.  Я не вмію блокувати трибуну, підбурювати людей і вести під Верховну Раду. Це не мій метод. Але я серцем відчуваю людську біду і точно знаю, що ми маємо подолати вето Президента і на ділі, а не на словах показати, що парламент піклується про людей.

Вірю у здоровий глузд. 

Інакше така бутафорська шана перетвориться у палаючі шини чорнобильців під нашими вікнами. 

Ярослав Москаленко