Ярослав Москаленко: "Для уряду і НБУ пенсіонер за пенсію може їздити за кордон і купувати валюту"

25 Січень, 2016 - 12:10

Розпочався новий бюджетний рік в Україні. Як і прогнозувалось, він почався із стрімкої девальвації гривні. Мовчання і відсутність діалогу НБУ з суспільством лише збільшує навантаження на національну валюту. Але, після заяви голови НБУ, хочу сказати, що краще б вона мовчала, коли в девальвації гривні вона звинуватила саме пенсіонерів, бюджетників та відпочиваючих за кордоном українців.

Також мене вразило Міністерство фінансів. Депутатська група «Воля народу» звернулась до Мінфіну з питанням як обраховується прожитковий мінімум на 2016 рік і отримали феноменальну відповідь, цитую: 

Згідно неї «немає підстав щодо врахування прогнозованих розмірів прожиткового мінімуму на 2016 рік, розрахованих виходячи з оновлених цін наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг».

Тобто урядовці заклали в бюджет такий прожитковий мінімум, який вважають за потрібне. А що на нього може купити пересічний громадянин – це вже їхні проблеми. І таку відповідь підписав заступник Міністра фінансів Качур. 

З логіки урядовців і Нацбанку виходить, що у нашій країні повний шикардос. Що пенсіонер за пенсію може купити валюту, оплатити продовольчий кошик, зробити побутові витрати. А найбільш обнаглівші пенсіонери ще їдуть за кордон і з карток знімають валюту. 

Що відбувається в медицині? – Вона на грані колапсу, в країні вірує епідемія грипу, а МОЗ навіть статистикою не володіє.

Що в освіті:  на межі руйнування знаходиться вся система професійної освіти. Міністерство освіти забуло запитати у органів місцевого самоврядування, коли передавали ПТУ, чи будуть кошти на утримування цих ПТУ. 

Через хронічне недофінансування сьогодні вже закінчується січень місяць, а половина шкіл не отримала підручники. Батьки, коли ведуть дітей до школи, то вони купують парти, ставлять вікна, шукають гроші на підручники, а в паралельному світі ми сьогодні бачимо, як народні депутати стоять в чергу на відшкодування житлових компенсацій.

А тепер найцікавіше. 

Хтось помітив, чи ні, 5 грудня Постановою КМУ підприємства паливно-енергетичного комплексу були передані у підпорядкування Міністерства економіки. Що зроблено на сьогоднішній день Міністерством економіки? Практично нічого. Спостережної ради нема, органів управління немає. Тільки оголошений конкурс на набір до наглядової ради. Фактично правління «Нафтогазу» сьогодні одноосібно керує всім паливно-енергетичним комплексом. І що відбулось? Хочу зачитати один дуже цікавий лист керівника УкрГазВидобування голові НАКу. «Беручи до уваги ряд фундаментальних змін та реформ в Україні, ми провели аналіз ринкових рівнів компенсації в компаніях, аналогічних до ПАТ «УкрГазВидобування», з метою визнання справедливого ринкового рівня окладу керівника ПАТ «УкрГазВидобування».

І що отримали? 30 грудня під Новий рік голові УГД встановлюється оклад у розмірі 398 тисяч гривень. Крім цього згідно з колективним договором - щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці 50%, надбавка за роботу з секретними документами 15%. Разом виходить 955 320 тис грн /міс.

Для порівняння у Президента України посадовий оклад в 2016 році – 11 тисяч грн. У Прем’єр-міністра – 8 тис. грн., у міністрів – 7,5 тис. гривень. 

Тоді, коли втричі піднялася ціна газу УГВ для населення, тоді, коли видобуток газу падає, за які заслуги керівник «УкрГазВидобування» буде отримувати таку заробітну плату?

«Воля народу» звертається до коаліції: нарешті між собою вирішіть кадрові урядові питання. Залиште позаду політичні інтриги і сформуйте новий професійний уряд. Ми сьогодні знаходимось в опозиції. Критикувати легко, але наша група, як ніхто знає: дерево потрібно посадити. І щоб воно давало плоди, його потрібно поливати. Про яку антикризову економічну програму чи реформи можна говорити, коли більша половина уряду – претенденти на звільнення через свою профнепридатність?!

Ярослав Москаленко