Ярослав Москаленко: "Попереду у нас завдання актуалізувати окремі норми Конституції"

28 Червень, 2016 - 09:25

«Бережи порядок, і порядок збереже тебе» 

Наша держава знаходиться на тій межі, коли навести лад можна лише чітким дотриманням Конституції. Бо Конституція – це не пласт із півтори сотні статей. Це суспільний Договір між народом – основним джерелом влади та Державою. 

Я з глибокою шаною ставлюся до народних депутатів першого і другого демократичного скликання, тодішнього політичного керівництва країни, які на початку і всередині 90-их років зробили все від себе залежне, аби українська соборна держава відбулася. У той час політики змогли відкинути власні амбіції заради України. Вони розробили Основний Закон на засадах кращих зразків європейського права. І без перебільшення Конституція 1996 року була визнаною найдемократичнішою в світі. Країну буквально врятували. 

Більше того, 20 років тому прийняттям Конституції України було закладено фундамент подальшої розбудови правової держави. Конституція 96-го року забезпечила країні політичну стабільність, а відповіді на численні принципові питання були відкладені до кращих часів. І цей час для змін настав. 

По суті, рушійною силою цих змін став український народ. Ми свідомі того, що попереду у нас складне завдання - актуалізувати окремі норми Конституції. Але в жодному чині ми не можемо допустити, щоб над Основним законом відбулася наруга. Коли попередня влада шахрайськими методами вносила зміни до політичної Біблії, народ все зробив, щоб зупинити це. Вийшов на Майдан, на Революцію Гідності і продиктував, як виправити ситуацію. У нас є позитивний досвід спільної роботи заради України. Це Верховна Рада VII скликання після подій Революції гідності. Можу навіть сказати, що тоді ми повернули запал державотворення до стін парламенту. Тепер ми мусимо лише виконати завдання, яке нам дали співвітчизники, в жодному разі не допускаючи глуму над Конституцією. Шаную те, що намагається зробити нинішнє керівництво. Вірю, що з кращими намірами. І хай допоможе нам Бог не підвести народ! Бо якщо ми збережемо порядок, то порядок врятує Державу!

Ярослав Москаленко