Ярослав Москаленко: "Сторінка Чорнобиля не перегорнута"

26 Квітень, 2016 - 11:01

Коли вибухнув Чорнобиль, оператори, які знімали це лихо, ніяк не могли зрозуміти, що не так з їхньою плівкою. Спалах за спалахом ледь не у кожному кадрі. Хоча навкого ніби й нічого не змінилось, Сонце гріло своїм промінням, діти сміялись, лише дивні люди у спецкостюмах руйнували картинку.

Виявилось, що це була реакція на ту невидиму силу - смертельну радіацію, яка "вилупилася" із "мирного атому", врешті-решт змінивши життя мільйонів людей.

Сьогодні держава воліє уникати чорнобильців та їхніх проблем. Авжеж, адже нині, на ЧАЕС будують нове укриття, ситуація ніби стабільна, та й тієї зловісної радіації і не видно.

Але саме ці спалахи, зафіксовані ще операторами того далекого 26 квітня 1986 року, продовжують свою чорну справу. Вони лишилися тією невидимою силою, через яку тисячі онкохворих потребують лікування, а діти - оздоровлення. А тисячі Героїв Чорнобиля вже відійшли в інший світ...

Якщо хтось хоче забути, я нагадаю. Сторінка Чорнобиля не перегорнута і проблеми, з якими стикаються ліквідатори і постраждалі, нікуди не зникли. Ми маємо зробити все від себе залежне, аби віддати борг держави перед цими людьми.

Пам'ятаємо.

Ярослав Москаленко