Ярослав Москаленко: "Суспільством маніпулюють для затягування процесу, щоб відійти від широкої дискусії навколо бюджету-2016"

7 Грудень, 2015 - 12:05

Депутатська група «Воля народу» занепокоєна тим, що досі у стінах українського парламенту не з’явився проект бюджету – головного кошторису нашої країни на 2016 рік, а також немає фіскальної реформи, на базі якої він буде формуватись.

Два тижні тому на засіданні погоджувальної ради ми всі говорили з Вами про важливість своєчасного розгляду бюджету 2016 року.

Юрій Віталійович Луценко запропонував виступити з ініціативою перед Кабміном, щоб провести спільну нараду голів фракцій разом з урядом, щоб випрацювати консолідовану позицію стосовно бюджету наступного року. Натомість ніякого засідання не було. Пройшло два тижні. Вчора з екранів телебачення ми бачили, як Прем’єр-міністр говорив і закликав українських парламентарів до спільної роботи і випрацювання консолідованої позиції.

Депутатська група «Воля народу» впевнена в тому, що йде маніпуляція суспільством, з українським парламентом для затягування процесу, щоб відійти від широкої дискусії навколо бюджету 2016 року. 

Міністерство фінансів розмістило на своєму сайті проект бюджету, хоча без додатків, але проект бюджету є. Ми в тому проекті бюджету помітили певні ризики для української економіки і соціального захисту наших громадян. Бюджет спрямований на фіскальну консолідацію, а не на стимулювання, а також на зростання податкового навантаження на населення і на бізнес. Доходи бюджету збільшуються виключно за рахунок інфляції та девальвації. Натомість ми не побачили індексації заробітних плат та пенсій. Ми вважаємо, що будуть проблеми в затвердженні бюджету у такому варіанті, як його підготував Мінфін.

Депутатська група «Воля народу» вважає, що в основі державного бюджету країни повинна стояти людина, та її принаймні мінімальні потреби. А вже потім умови західних кредиторів та фінансових донорів.

Також ми вбачаємо психологічний тиск на депутатський корпус з боку представника Міжнародного валютного фонду в Україні. Хочу процитувати Жерома Ваше: «Ризики є. Ризик, як я казав, у тому, що може бути прийнято бюджет, який не відповідає цілям програми МВФ, і в якому буде закладено політику, яку ми не підтримуємо», - зауважив він, додавши, що фонд досяг згоди з міністром фінансів України Наталією Яресько щодо політики надходжень і витрат. «Тепер ми чекаємо на те, яким буде поданий бюджет, і чи відповідатиме він домовленостям. І чи ми зможемо його підтримати», - сказав він.

Складається враження, що проект бюджету мінфін уже погодив з ким завгодно, тільки не з представниками українського народу – парламентарями. 

У нас думка, що потрібно припинити ганебну практику кредитування та переходити до забезпечення інвестиційної привабливості та серйозних програм для розвитку економіки шляхом покращення інвестиційного клімату. Шановні колеги! Уявіть, щоб акціонери приватної компанії зробили з менеджментом, який із року в рік пропонує замість звіту по дивідендам пропонує кредитуватись на наступний рік.

Депутатська група «Воля народу», яку я очолюю, бачить єдиний шлях виходу із цієї ситуації: Кабмін має доопрацювати головний фінансовий документ і фіскальну реформу, аби в їхню основу лягли інтереси звичайної людини. Потрібно створити такі економічні умови, які допоможуть вижити у нинішній кризі. Часу залишилось небагато, тому уряд зобов'язаний погодитись із альтернативними пропозиціями українського парламенту.
 
Інакше, нинішній склад Кабінету Міністрів чекає неминуча відставка, і жодні сили не змусять депутатів проголосувати за  продовження його каденцїі. 

Хочу ще раз звернути увагу, що не може бути спочатку звіт, а потім бюджет. Тому що основною складовою звіту уряду є звіт по бюджету 2015 року і стратегічний план - бюджет 2016 року. Це все пов’язані речі.

Ярослав Москаленко