Аграріям пропонують надати право використовувати прісні води у сільському господарстві

9 Квітень, 2014 - 13:47

У ВР зареєстровано законопроект №4666 «Про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо вдосконалення законодавства у сфері користування надрами сільськогосподарськими товаровиробниками)», направлений на захист інтересів малого і середнього бізнесу в сільському господарстві, зокрема в галузі тваринництва. 

Законопроектом передбачено удосконалити норму, яка надає право землевласникам і землекористувачам, які зареєстровані як платники фіксованого сільськогосподарського податку, видобувати та використовувати прісні води у сільському господарстві.

Ініціаторами виступили народні депутати Сергій Лабазюк, Сергій Мартиняк і Лариса Мельничук (депутатська група "Суверенна європейська Україна"), Федір Негой і Тарас Кутовий ("УДАР"), а також Ігор Сабій (ВО "Свобода").

"Це питання неодноразово порушували і підіймали представники малого та середнього бізнесу на зустрічах. Для більшості з них це загрожує банкрутством. Оскільки більшості виробникам - не під силу платити близько 100 тисяч гривень для отримання дозволу. Тим більше, коли за цих всім стояло не наповнення казни, а звична для України корупція", - наголосив Сергій Лабазюк.

Впровадження в життя норм законопроекту підвищить економічну ефективність сільськогосподарських товаровиробників, що створить сприятливі умови для стабільної роботи і подальшого розвитку тваринницьких ферм різного галузевого спрямування, зростання конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств та створення додаткових робочих місць на селі.