Аграрії та місцеве самоврядування чекають на доопрацювання законодавчої бази – Сергій Лабазюк

14 Травень, 2019 - 18:02

Одна з успішних реформ – децентралізація, на меті якої дати більше повноважень на місця, і, відповідно, можливості розвиватися місцевим громадам. Для цього необхідні ресурси, найбільший з яких – це земля. Однак для користування цим ресурсом не вистачає законодавчої бази. На цьому наголосив під час брифінгу народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”).

“Сьогодні на порядку денному стоїть завдання навчитися прозоро використовувати такий ресурс, як земля. І завдяки цьому залучати інвестиції, створювати робочі місця”, – заявив він. 

Політик зазначив, що проблематично працювати із чинним законодавством – багато змін пройшло, а роз’яснень не відбулося. Через це частина законодавчих ініціатив не запрацювала або запрацювала частково. 

“Ми ініціювали і провели семінар з тренінгами для місцевих органів самоврядування, на яких було піднято багато запитань. Експерти і спеціалісти проводили не тільки роз’яснювальну роботу, а й спільно відпрацьовували методику, що потрібно доробити або змінити у чинному законодавстві. Щоб не тільки у межах населених пунктів можно було запрацювати на земельних ресурсах, а й за межами. Станом на сьогодні це досить складне запитання, адже використовувати землі місцеві органи самоврядування не можуть”, – розповів він. 

За його словами, дуже багато важливих законопроектів очікують у черзі до профільного комітету, аби потім потрапити у сесійну залу. Приміром один з таких 8121 щодо антирейдерства – за останні роки відбулося багато випадків рейдерства саме у сільському господарстві. І це не створює нормальних інвестиційних умов і не сприяє розвитку малого та середнього бізнесу на селі.

“Хочеться вірити, що новий президент продовжуватиме напрямок децентралізації. І ті повноваження, що обіцялися при об’єднанні територіальних громад, дійсно будуть передані. Адже отримати навантаження на місцеві бюджет і не мати можливості додатково заробляти, використовувати на власний розсуд ресурси, які є на місцях, є неприпустимим”, – вважає парламентарій.

“Ми не повинні зволікати. А вже наступний тиждень, як і обіцяється, має бути аграрним. Щоб розглянулися ті законопроекти, які вже є опрацьовані у комітетах. Тому що аграрії чекають. І чекає місцеве самоврядування прийняття рішень. Це їхнє право і те, що було обіцяно на початку реформи децентралізації”, – додав він. 

Теги: