Альтернативою продажу землі може стати модель вільного обігу права оренди землі – Володимир Бандуров

22 Травень, 2017 - 14:16

Впровадження земельної реформи в Україні є гострою суспільною проблемою, яка має консолідувати всі парламентські сили. На цьому під час погоджувальної ради наголосив народний депутат від «Волі народу» Володимир Бандуров. 

«Уряд наполягає на запровадженні моделі вільного обігу земель. Верховна Рада чітко висловила свою позицію ще в жовтні минулого року, коли майже конституційною більшістю був продовжений мораторій на землю, – сказав він. – Альтернативою або певним компромісом могла б стати модель, яку свого часу запропонував міністр аграрної політики Тарас Кутовий – про запровадження моделі обігу права оренди землі. Але далі слова діло не пішло. Ми не побачили ніякого законопроекту з цього приводу». 

За словами Володимира Бандурова, депутатська група «Воля народу» також вважає за необхідне реформувати оподаткування в АПК. «Ми наполягаємо на запровадженні прозорого оподаткування аграрного сектору, коли податки знімаються з одного гектару ріллі з урахуванням природно-кліматичних умов», – пояснив він. 

Народний депутат також наголосив на необхідності заслухати у парламенті звіт генерального прокурора. «Хотілося б, щоб народні депутати змогли задати запитання Юрію Луценку, – зазначив він. – Нині ГПУ проводить низку резонансних проваджень. І я не сумніваюся в бажанні парламенту провести плідну розмову з генпрокурором».

Теги: