Анатолій Гіршфельд закликає створити Міністерство промислово-інноваційного розвитку

12 Червень, 2018 - 10:46

В Україні стрімко спадає інноваційна діяльність, що може негативно вплинути на конкурентну спроможність країни не лише на зовнішньому ринку, але й внутрішньому. Про це у своїй статті на Lb.ua відзначив народний депутат Анатолій Гіршфельд (депгрупа “Воля народу”). 

Про хитке становище свідчить 46 місце України у рейтингу Глобального індексу інновацій за 2018 рік (для порівняння: у 2015 році Україна посідала 33 місце). Експерти оцінили показники видатків на дослідження та розробки, продуктивність, наявність високотехнологічних компаній, реєстрацію патентів тощо. Отже, на думку політика, передові технології не популярні в українського виробника і тому прямих іноземних інвестицій годі й очікувати.

«Через відсутність державної підтримки, розкіш інноваційної діяльності можуть дозволити собі великі підприємства, причому за рахунок власних коштів. Великі видатки, нестача фінансових ресурсів, а також відсутність доступних кредитів – ключові перепони на шляху до інновацій у промисловості», – запевняє він. 

Слабкий інноваційний потенціал гальмує розвиток національної економіки. Та це можна виправити шляхом створення повноцінного законодавчого середовища; нового Міністерства промислово-інноваційного розвитку (яке б поєднало промислові, технологічні та інноваційні галузі) та механізму бюджетного та банківського фінансування інновацій. 

Однак перший крок щодо останнього пункту вже зроблено. «У бюджеті на 2018 рік вперше виділено 300 млн грн на реалізацію проектів у рамках програми «Державна підтримка технологічних інновацій для розвитку промисловості», – повідомляє Анатолій Гіршфельд. 

Визначати порядок використання коштів, обирати та супроводжувати проекти будуть експерти Національного комітету промислового розвитку разом зі спеціалістами Мінекономрозвитку та Державної інвестиційної фінансово-кредитної установи. Державна підтримка надаватиметься для посилення інноваційного потенціалу підприємств та часткової компенсації відсотків за кредити. 

«Безумовно, однієї програми і такого незначного бюджетного фінансування недостатньо для технічної та технологічної модернізації промисловості. Однак її запуск, а також реалізація викладених ініціатив, може стати наріжним каменем інституційних змін у системі держпідтримки інновацій», – сподівається парламентарій.