Анатолій Гіршфельд запропонував шляхи виходу із кризи інноваційної системи України

22 Березень, 2018 - 13:57

Народний депутат (депгрупа “Воля народу”) та виконавчий директор Національного комітету з промислового розвитку Анатолій Гіршфельд взяв участь у парламентських слуханнях, на яких обговорювали національну інноваційну систему України, її стан та забезпечення розвитку на законодавчому рівні.

У своєму виступі Анатолій Гіршфельд коротко виклав своє бачення, у чому полягають основні проблеми інноваційної галузі та шляхи виходу із кризи. Адже колись Україна була однією з перших у напрямках науки, технологій і знань, а сьогодні опинилася на узбіччі.

“У нас відсутнє розуміння промислової стратегії. По-друге, немає капіталізації знань: університетської або академічної науки, бо на балансі стоять меблі, а не патенти чи розробки. А по-третє, відсутня вертикаль управління новаціями. Цим має займатися міністерство промислової політики – бути замовником інновацій.  У світі 70% фінансування належить бізнесу, а не науці”, – зазначив він. 

“Відомо, що новація – це впроваджене покращення, яке підвищує конкурентоспроможність продукту. Отже, виходом із ситуації, що склалася, є перехід на ринкові рейки сьогоднішнього механізму, створення нової архітектури, створення середовища для просування новацій. А ще створення інноваційних менеджерів, які об’єднають всі складові: бізнес, державу і науку. Як це відбувається у всьому світі”, – сказав парламентарій.