АПК потребує швидкого реанімування – Сергій Лабазюк

28 Лютий, 2018 - 15:41

Народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) взяв участь у прес-конференції присвяченій темі недоліків державної підтримки аграрної галузі у 2018 році. Разом з іншими учасниками заходу, він представив аналіз результатів державної підтримки АПК, затвердженої Кабміном, розповів про недоліки цього механізму, пояснив, чому не працює та як його потрібно вдосконалити.

Політик відзначив, що несподіваною для аграріїв стала правка, яка скасувала відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Для виправлення ситуації необхідно прийняти уже готовий законопроект: «Виходом ми бачимо прийняття проекту №7403, яким чітко регламентується повернення до старої форми відшкодування ПДВ. Як на мене, він складений ідеально. Цікаво, що ми не чуємо ніяких заперечень з боку уряду, але з невідомих причин на порядок денний цей законопроект не поступає». 

Також Сергій Лабазюк підкреслив, що вважає необхідним розробити механізм пропорційного розподілу дотаційних коштів: «АПК втратив спецрежим оподаткування, хоча було обіцяно компенсувати це різними дотаційними програмами. Але ці дотації розподіляють або бездумно, або непропорційно, даючи одним більше, іншим нічого. У результаті це не приносить ані нових робочих місць, ані конкуренції на ринку». 

«Але ми не втратили ситуацію і сьогодні ще маємо можливість на рівні міністерства відстояти свою позицію. Робити це потрібно швидко. Адже АПК сьогодні в такому стані, що його потрібно якнайшвидше реанімувати», – наголосив парламентарій.

Теги: