Без промислового розвитку Україна не має шансу вибратися з економічної ями – Анатолій Гіршфельд

21 Грудень, 2017 - 09:52

Народний депутат Анатолій Гіршфельд (депгрупа “Воля народу”) переконаний, що держава має розвивати свій промисловий потенціал. Про це він заявив на прес-конференції в Києві.

“Країна, яка не має промислового потенціалу, не має шансу вибратися із економічної ями, в якій сидить. Ми можемо перемогти на всіх фронтах, коли переможемо економічну війну. Адже у нас дійсно надзвичайна ситуація в економіці. Ми втратили 50% нашого ВВП. Ми маємо 2500 у.о. на одного працюючого. Це передостаннє місце в Європі – за нами тільки Молдова. І найголовніше. Світовий досвід говорить – завдяки сьогоднішнім заходам, завтра наші промислові галузі будуть конкурувати на світовому ринку”, – запевнив політик. 

За його словами, досі Україна не мала власної стратегії промислового і моделі економічного розвитку, втрачала кадри, які тікали працювати за кордон. Прийнятий в першому читанні законопроект №7206 “Купуй українське, плати українцям” має закрити всі ці питання. “То завжди були популістичні програми, які приймалися напередодні виборів. Напрацьований законопроект – це наше власне ставлення до розвитку промисловості. А ще у ньому йде мова про те, де будуть працювати українці: в Україні чи поза її межами”, – підкреслив він.

Анатолій Гіршфельд відзначив, що законопроект з’явився ще й тому, що вперше за часи незалежності головою уряду було поставлене завдання відпрацювати механізм преференцій для українського виробника у рамках діючого законодавства. А прийняття цього закону дає вектор країні: чи буде вона розвиватися, як промислова держава, чи як світовий сировинний придаток. 

“А ще цей закон буде працювати на малий і середній бізнес, – запевнив парламентарій. – Бо дозволить розвиватися українській елементній базі: компоненти та деталі. Це стане основою для економіки. Про ніяких олігархів тут мова не йде”.