Більшість пропозицій народних депутатів до бюджету-2019 не враховані - Сергій Лабазюк

20 Листопад, 2018 - 12:04

Народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) розкритикував процес підготовки проекту бюджету-2019 до другого читання, коли не враховуються пропозиції парламентаріїв. 

“Коли аналізуєш кошторис на 2019 рік, виникає питання – навіщо такий орган, як Верховна Рада, потрібен? Повальна більшість пропозицій депутатів була викинута у смітник. Мінфін та уряд говорять, що це вимоги МВФ, що це ціна збалансованості. А насправді – це наші пропозиції не враховуються, а документ формується в окремих кабінетах”, – заявив він під час виступу уповноважених представників депутатських фракцій та груп. 

“За рахунок чого збільшиться дохідна частина - нові акцизи, податки, рента. Відкрийте хоча б законопроект 9260 і це все видно буде”, - наголосив народний депутат.

“Або ідея Мінсоцполітики щодо сплати єдиного соцвнеску. Міністр хоче білі зарплати. Але це удар і по тим, хто вже сплачує офіційні і легальні зарплати. І цей бізнес піде в тінь. Тому наша депгрупа “Воля народу” не підтримує дану пропозицію і закликає парламент до цього ж”, – звернувся він до колег. 

На переконання парламентаря, над кошторисом потрібно було б ще працювати: “Але ми бачимо, яка політична доцільність. Тому очевидно, що Верховна Рада проголосує за бюджет в цілому. Хоча за інших умов, він мав би направитися на доопрацювання”. 

Також політик наголосив, що країні потрібно стимулювання підприємництва і створення нових робочих місць. А нестача робітничих професій гальмує цей розвиток: “Молодь виїжджає за кордон у пошуках кращого життя і заробітків. Виробничі професії втратили свою популярність. Приблизно 20% випускників шкіл йдуть до профтехучилищ і по закінченню роботи не мають. Питання повернення цінності робітничих професій потребує детального доопрацювання. Саме це питання ми почали вивчати на моїй Хмельниччині”. 

Тож парламентарій наполягає на включенні і прийнятті проекту постанови 9173 щодо провадження системи дуальної освіти у Хмельницькій області, адже профільний комітет підтримав цей проект постанови.

Ще Сергій Лабазюк додав, що в парламенті давно не було “аграрного дня”, а спільнота досі чекає, коли вирішать долю ряду законопроектів, серед яких 7060 про стимулювання розвитку фермерських сімейних господарств; 3157 щодо передачі водних об’єктів в оренду; 8075 про стимулювання вітчизняного машинобудування тощо.

Теги: