Демократичність і прозорість виборчого процесу залежить від людей – Сергій Шахов

25 Лютий, 2019 - 18:56

Народний депутат Сергій Шахов (депгрупа “Воля народу”) вважає, що в Україні поки неможливо проводити чесні і прозорі вибори - зі здоровою агітацією, без маніпуляцій і порушень. На його думку, про чистоту виборів мають подбати, в першу чергу, люди. Про це він заявив в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

“Люди хочуть прозорості. Люди хочуть демократичних виборів. Чесних виборів. Але політики, на жаль, ні. У нас 44 кандидата у президенти. Я передбачав 100, але так і було подано документи від 98. Та зареєстрували 44. Це вже є політична корупція”, – вважає парламентарій. 

Політик зазначив, що на власному досвіді відчув, що таке політична маніпуляція і порушення: “Проти мене було 107 кандидатів зареєстровано. Використовували комісії, хотіли сфальсифікувати і підробити. Але саме люди у Луганській області, де йде війна, відстояли позицію прямо в ОВК і не дали сфальсифікувати вибори”. 

“Тому не чиновникам і політикам треба пильно дбати, а людям. Не просто прийти і поставити “галочку”. А проконтролювати своїх родичів чи близьких, які сидять у комісіях, переговорити. Все в руках людей. Я не кажу за совість чиновників, я говорю за тих людей, які прийдуть проголосувати” – відзначив Сергій Шахов.

“Взгалі є апатія, не йти голосувати. Соціум не готовий взагалі віддавати свої голоси. Це – абсентеїзм, коли людина свідомо не хоче йти голосувати. Тому що не вірить жодній політичній силі, політикам, кандидатам”, – констатував він.

Теги: