Депутатська недоторканність сьогодні не працює - Сергій Лабазюк

11 Липень, 2018 - 12:55

Народний депутат із групи «Воля народу» Сергій Лабазюк вважає, що депутатська недоторканність у нинішньому вигляді має формальний характер і не працює.

«Вважаю, що у тій формі, в якій сьогодні існує депутатська недоторканність, вона нічого не дає. Ми бачили, що пакетами її можуть знімати з депутатів, а далі нехай хтось там розбирається. Просто у нас об’єктивного розбору по тому, чи іншому питанню у Раді не існує. Тож правоохоронні органи мають розбиратися і ставити крапку», - сказав політик в ефірі телеканалу “News One”. 

На його думку, тема зняття депутатської недоторканності вже настільки застаріла, що потребує  прийняття відповідного рішення. Разом з тим, Сергій Лабазюк зазначив, що депутатську недоторканність в Україні треба обмежувати, але не знімати повністю: “США і європейські країни мають недоторканність. Але вона не настільки широка, як в Україні. Тому я погоджуюся, що її треба зменшувати. Але сьогодні є політичний накал. Якщо всі обіцяють зняти, то не потрібно затягувати». 

«Ми колись прийдемо до того, що будемо повертати недоторканність, як мінімум в тих нормах, які є у всіх цивілізованих країнах світу. Бо це політична недоторканність. За голосування депутат не має відповідати. Тож на період сесії він повинен мати недоторканність», – наголосив парламентарій.

Теги: