Держбюджет частково фінансуватиме технікуми та коледжі – Ігор Молоток

7 Грудень, 2017 - 14:56

Верховній Раді запропонують проголосувати за державний бюджет у другому читанні, в якому майже вдвічі збільшено видатки на програму фінансування Державного фонду регіонального розвитку (з 3,5 млрд грн до 6 млрд грн). А по-друге, держбюджет частково, але все ж таки фінансуватиме технікуми та коледжі, що входять до структур університетів. Про це повідомив член комітету з питань бюджету, народний депутат Ігор Молоток (депгрупа “Воля народу”) на своїй сторінці у Фейсбук.

З 1 січня до 1 липня 2018 р. технікуми та коледжі, які входять в структуру університетів, будуть фінансуватися в основній своїй частині з держбюджету, але частково навантаження лягає і на місцеві бюджети. Відтак збільшено освітню субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам майже на 900 млн грн для фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. “Однак є підстави сумніватися, що дана модель фінансування буде достатньо дієвою. Оскільки даної суми, з огляду на економічну ситуацію в державі, може, як часто бувало, не вистачити”, – попереджає парламентар. 

У збільшенні видатків на програму фінансування Державного Фонду Регіонального Розвитку до 6 млрд грн політик вбачає певні нюанси: “Знову ж таки і тут є свої «але». Стосуються вони здебільшого несвоєчасного освоєння державних коштів на місцях. Проблеми безвідповідальності підрядних організацій, влади на місцях, політиканства, замість конкретної роботи, – усе ще старі, як світ”.

Фінансування програми соціально-економічного розвитку регіонів залишається приблизно на рівні минулого року. 

Теги: