Дії «Укрпошти» розвалюють систему доставки преси до читачів та несуть загрозу національній інформаційній безпеці – «Воля народу»

2 Липень, 2018 - 13:37

Політика «Укрпошти» із закриття у сільській місцевості поштових відділень призвела до фактичного знищення дистрибуції українських періодичних видань. На цьому наголосив представник групи «Воля народу», народний депутат Євген Рибчинський під час погоджувальної ради.

За його словами, у селах з населенням менше 2000 чоловік масово закриваються відділення поштового зв’язку, а поштарі не хочуть працювати на пів- або чверть ставки. «Запропоновані натомість пересувні відділення на автомобілях не витримують ніяких графіків, часто не знають маршрутів, у багатьох селах машина з’являється найчастіше раз на тиждень», – повідомив нардеп. 

«У нас на більшості території немає швидкісного інтернету, відключається аналогове телебачення, під питанням дротове радіо, – наголосив Євген Рибчинський. – У таких умовах основним засобом інформації та комунікації для сільського населення залишаються виключно місцеві газети». Він навів приклад Чернігівщини, де у прикордонних районах відсутній доступ до українських телеканалів, і натомість є російські. «Тепер цих людей фактично позбавляють української преси», – зауважив парламентарій. 

За інформацією «Волі народу», «Укрпошта» також змушує редакції підписувати договори на кабальних умовах і місяцями не розраховується за підписку. «Ми мусимо втрутитися у цю ситуацію, інакше буде вже пізно. Потрібно прийняти законопроект 7291 про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України. Він стоїть у нас у порядку денному у вівторок», – закликав поліик.

Євген Рибчинський також озвучив вимогу групи «Воля народу» до Міністра інфраструктури, у підпорядкуванні якого знаходиться «Укрпошта», і Міністра інформаційної політики негайно втрутитися у ситуацію: «Наразі це вже не питання господарювання, це питання національної інформаційної політики». 

«Ситуація настільки загрозлива, що мала б розглядатися на засіданні Ради національної безпеки та оборони. Ми просимо персонально Олександра Турчинова звернути увагу на цю проблему», – додав він.