Форсована індустріалізація та передові технології врятують економіку України – Анатолій Гіршфельд

28 Лютий, 2018 - 15:32

Народний депутат Анатолій Гіршфельд (депгрупа “Воля народу”) вважає, що форсована індустріалізація та передові технології – це саме те, що може стати основою стабільного зростання економіки та добробуту нації. При цьому важливо, аби Україна дотримувалася своїх стратегічних пріоритетів. 

“Шлях, на який нас активно підштовхують, – становлення «аграрної наддержави», «житниці Європи», призведе до знищення індустрії, тотальної залежності від імпорту життєво важливих промислових товарів, зростання безробіття і вимушеної міграції працездатного населення, і як наслідок – нездатність забезпечити оборону і безпеку країни”, – зазначає політик у своєму блозі на “LB.ua”.

На його думку, розвиток промисловості, в основу якої покладено збільшення рівня локалізації виробництва продукції з високою доданою вартістю, – це «становий хребет» економічного зростання України. Такий розвиток забезпечується шляхом реалізації системних заходів, найважливіші з яких – стимулювання інвестицій в основний капітал і надання преференцій: або компенсація на придбання вітчизняних товарів, або нижчий ціновий коефіцієнт у державних закупівлях.

Політик пропонує подекуди наслідувати приклад Туреччини, економіка якої стрімко взлетіла за короткий проміжок часу. “Використання для товарів із заданим рівнем локалізації 15% цінової преференції, за прикладом Туреччини, дозволить зупинити завоювання іноземними компаніями внутрішнього ринку України по тих позиціях, де є компетенції, технологічний і кадровий потенціал, а також зберегти робочі місця, наростити обсяги виробництва і поповнити дохідну частину бюджету сплаченими податками”, – вважає парламентарій.