Євген Рибчинський: «Під час воєнного стану першочергово мають розглядатися питання національної безпеки та оборони»

3 Грудень, 2018 - 12:31

Народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”) переконаний, що з огляду на останні події, першочергово на порядку денному мають розглядатися питання національної безпеки та оборони. 

“Під час воєнного стану першочергово мають розглядатися питання національної безпеки та оборони. Саме тому доцільно перенести відповідний блок з п’яти питань з четверга на вівторок”, – запропонував він під час погоджувальної ради.

“Гібридна війна проти України з боку Росії триває не з 2014 року, а усі 27 років нашої незалежності. Згадайте намагання від’єднати Крим у 1995 році, кризу щодо острова Тузла у 2003 році, щорічні енергетичні війни після Помаранчевої революції. Влада уникала введення воєнного стану більше 4 років, але ж нахабство Росії не має меж. Як мала реагувати Україна після відкритої агресії проти українських ВМС та полону 24 наших моряків? Так, критикувати Президента і Верховну Раду є, за що. Але конкретно в даній ситуації оперативно і свідомо спрацювали всі. У минулий понеділок у стінах Верховної Ради було прийняте рішення, яке стало підґрунтям повернення українського питання на світовий порядок денний. І це дуже вірний знак і надія на залучення ООН до припинення російської агресії”, – вважає політик.

Разом з тим, парламентарій наголосив, що обов’язково потрібно зосередитися на розгляді аграрних питань: “Саме аграрії забезпечують значний вклад у загальну структуру українського експорту. У минулому році вони вийшли на показник майже 18 млрд доларів. Саме тому маємо приділити максимальну увагу аграрним питанням. Особливо хочу наголосити на наступних законопроектах: 6527-д – його мета стимулювати розвиток кооперативів та збільшити їхню ринкову частку у виробництві, це допоможе посилити конкурентоспроможність малих та середніх виробників; 9022, який встановить єдині правила державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах. Це необхідно для приведення нашого законодавства до численних регламентів Комісії ЄС та Європейської конвенції про захист домашніх тварин”.

Наступними у черзі є законопроекти щодо захисту людей з інвалідністю, які парламентарій запропонував невідкладно розглянути: “На цьому тижні ми можемо зробити вагомий внесок у вирішення проблем, що виникають у людей з інвалідністю. Так законопроект 4598 покликаний покращити соціальний захист цієї категорії громадян у частині працевлаштування. У свою чергу 6211 має законодавчо забезпечити умови доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до приміщень судів. А 7486 внесе зміни до закону “Про дорожній рух”. На сьогодні осіб, які рухаються в кріслах колісних з двигуном, досі не віднесено до учасників дорожнього руху, тому вони фактично позбавлені права на безпечний рух. Це ми маємо виправити”. 

Також Євген Рибчинський запропонував розглянути у другому читанні проект 8584 щодо протидії булінгу: “Це дуже правильна і слушна ініціатива. Булінгу, або цькуванню, не місце в нашій державі у будь-якій формі. Ми маємо захистити наших дітей. Кажу це не як народний депутат, а як батько чотирьох синів. Адже саме для дітей ми будуємо Україну, заради їхнього майбутнього”.