Євген Рибчинський пропонує підвищити рівень захисту авторських прав в Україні

3 Серпень, 2017 - 16:48

Народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”) пропонує внести зміни до закону “Про авторське право і суміжні права” в частині діяльності організацій колективного управління. На думку автора це допоможе ліквідувати прогалини у законодавстві, захистивши авторські та суміжні права. Відповідний законопроект подано на розгляд до Верховної Ради. 

Станом на сьогодні існує проблема відсутності процедури визначення розміру зборів авторської винагороди організаціями колективного управління, яких в країні функціонує 19. Також розповсюджене явище використання об’єктів авторського права без дозволів. Тобто поки Україна є державою з низьким рівнем захисту авторських та суміжних прав.

Запропонований законопроект передбачає реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського і суміжних прав. Також пропонує діяльність лише однієї організації колективного управління в одній конкретно визначеній сфері. Це однозначно захистить інтереси авторів та правовласників об’єктів інтелектуальної власності щодо отримання справедливої винагороди.

Прийняття законопроекту дозволить законодавчо врегулювати проблеми у сфері колективного управління – зокрема, збільшити суми виплат винагород авторам, виконавцям та іншим правовласникам за використання об’єктів авторського і суміжних прав. До того ж нормативно-правова база відповідатиме законам «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги», а також загальноприйнятим міжнародним стандартам, що сприятиме покращенню іміджу України на світовій арені.