Євген Рибчинський вимагає пришвидшити роботу над законом про українську мову, прийнятого за основу

5 Листопад, 2018 - 13:16

Верховна Рада має докласти зусиль, аби доопрацювати до другого читання закон про українську мову. На цьому наполягає народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”).

“Ми ухвалили у першому читанні законопроект 5670-д про забезпечення функціонування мови як державної. Наразі ведеться активна робота над його доопрацюванням. Особисто я вніс більше ста правок”, - заявив він на засіданні Погоджувальної ради. 

Народний депутат зауважив, що цей пленарний тиждень передує розгляду бюджету в другому читанні. “Від прийнятого кошторису буде залежати доля співпраці з МВФ. Але для нас важливіше, щоб цей бюджет відповідав суспільним потребам, а не змушував людей затягнути паски до кісток. Маю надію, що Кабмін врахує пропозиції народних депутатів і ми отримаємо збалансований кошторис”, – висловив сподівання він. 

Політик підтримав першочерговий розгляд блоку питань з нацбезпеки та оборони.  “Після відвертої нахабності РФ в Азовському морі, законопроекти 8361 про прилеглу зону і 6777 щодо облаштування державного кордону мають особливе значення. Вони дадуть нашим прикордонникам додаткових важелів для виконання завдань. Однак, разом із 6777 можуть бути прийняті норми, які дозволять огородити від людей прибережну зону і збудувати готельні комплекси. Цього неможна допустити і ми повинні відстоювати права українських громадян”, – попередив Євген Рибчинський. 

Парламентарій схвально оцінив присутність у розкладі проектів постанов 8603 і 9071 щодо вшанування 75-ї річниці депортації українців з Лемківщини, Холмщини та інших земель. “Сподіваюся, що дана ініціатива отримає загальне схвалення більшості у парламенті. Масова депортація сотень тисяч українців з Польщі до Радянського Союзу довгі роки була забороненою темою. Тільки після розпаду СРСР відкрилися реальні масштаби цієї трагедії. Даною ініціативою ми продовжуємо рух з відродження історичної пам’яті та національної гідності”, – вважає політик.

Також він додав, що в рамках процесу декомунізації варто викреслити із сучасної мапи України імена Григорія Петровського та Сергія Кірова: “Тому закликаю підтримати законопроекти 8329 і 8380, аби можна було надати Кіровоградській та Дніпропетровській областям українських автентичних назв”.