Євген Рибчинський з колегами ініціюють створення Міністерства у справах ветеранів

26 Січень, 2018 - 12:41

На розгляд Верховної Ради подано проект постанови, що ініціює створення Міністерства України у справах ветеранів. Співавтором документу є народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”). 

Парламентарі пропонують на базі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО створити Міністерство України у справах ветеранів. Установа має стати центральним органом виконавчої влади, забезпечувати і реалізовувати державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни. 

Необхідність у новому Міністерстві обґрунтовують розгалуженістю системи органів державної влади, які опікуються питаннями цих категорій населення – це більше 20 міністерств, відомств, а ще органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. Це призводить до бюрократичного хаосу та перешкоджає своєчасному та повному вирішенню важливих для учасників АТО соціальних питань. А станом на 2018 рік це стосується 324 тисяч чоловік.

“Прийняття постанови прискорить створення дієвого механізму реалізації ветеранами війни, у тому числі із числа учасників АТО, членами сімей загиблих таких осіб наданих їм державних соціальних гарантій шляхом створення цілісної системи з одним державним органом на чолі”, – йдеться у пояснювальній записці.