Іван Бушко вважає, що русинський сепаратизм має нечисельну підтримку на Закарпатті

2 Червень, 2014 - 11:19

Русинські сепаратисти на Закарпатті мають низьку підтримку населення. Про це заявив народний депутат Іван Бушко (депутатська група "Суверенна європейська Україна") у коментарі журналу "Фокус".

У матеріалі "Хто і як намагається розпалити сепаратизм на заході України" видання зауважує, що протягом шести років існує самопроголошена Республіка Підкарпатська Русь, яку очолює "прем'єр-мінстр" Петро Гецко.    

Втім, віднедавна підбивати до невдоволення русинів йому набагато складніше. Антиукраїнською діяльністю Гецка зацікавилася СБУ, оголосивши активіста в розшук. Гецко втік. «Зараз він знаходиться в Москві і тепер свої заяви робить звідти, - каже Іван Бушко, обраний в окрузі в Закарпатській області. - Великий ймовірності, що він щось розхитає, немає. У нього якщо і є підтримка місцевого населення, то дуже невисока».

Не лише русинське питання є проблемним на Закарпатті, йдеться у матеріалі. Ще чотири роки тому парламент Угорщини прийняв закон, що дозволяє за спрощеною процедурою видавати паспорти етнічним угорцям, які проживають у сусідніх країнах. Словаччина, де в той час проживало понад півмільйона угорців, розцінила цей крок як посягання на власну територію. Україна різких заяв не робила, хоча про проблему подвійного громадянства влада знає. «Багато угорців (що проживають в Україні, - Фокус) вже і так отримали угорські паспорти», - розповідає Іван Бушко.

Теги: