Мораторій на продаж землі потрібно продовжити до моменту набрання чинності закону про її обіг - Сергій Лабазюк

4 Грудень, 2018 - 12:49

Менше, ніж за місяц завершується мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Аби уникнути спекуляцій у цій темі, правильним рішенням буде продовжити його до моменту набрання чинності закону про обіг землі. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”). Він пояснив, чому саме так потрібно діяти у правовому полі. 

“Хочу нагадати, що пункт 15 перехідних положень Земельного кодексу передбачає заборону на купівлю-продаж землі до набрання чинності відповідного закону про обіг землі. Але не раніше 1 січня 2019 року. Тобто навіть якщо мораторій ми не продовжимо, з 1 січня він все одно буде діяти до обрання чинності законопроекту про обіг землі, якого в парламенті станом на сьогодні немає”, – повідомив політик під час засідання Верховної Ради. 

Як член робочої групи із земельних питань він доповів, які вже є напрацювання: “Аграрний комітет працює над підготовкою відповідної законодавчої бази і вже прийнято проект про консолідацію земель, напрацьована концепція розвитку аграрного сектору, яка також включає розроблення проекту про обіг землі. Це важливі механізми для запуску нормального цивілізованого ринку, які до кінця не опрацьовані”.

Парламентарій переконаний, що знову приймати мораторій заради мораторію недоцільно, тому пропонує альтернативне рішення. 

“Ми не маємо морального права допустити в таких умовах “чорного” ринку, яким почнуть спекулювати і за безцінь у людей забирати землю. Тому відповідно мораторій потрібно продовжити до моменту набрання чинності законопроекту про обіг землі”, – зазначив Сергій Лабазюк. 

Політик наголосив також на терміновості розгляду і прийнятті блоку аграрних питань. Серед них: 4611 про вимоги до предметів, що контактують з харчовими продуктами; 3157 щодо порядку передачі водних об’єктів в оренду; 9022 про ідентифікацію і реєстрацію тварин та 6527-д про кооперацію. 

Теги: