На бюджети об’єднаних територіальних громад перекладають непідйомні видатки – Сергій Лабазюк

9 Листопад, 2017 - 17:10

Приймати проект бюджету на наступний рік у нинішньому стані категорично неможна, тому що бюджети об’єднаних територіальних громад не покриють всі скинуті на них витрати. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) під час проведення брифінгу у Верховній Раді. 

Він назвав пункти, видатки в яких передбачено перекласти на бюджети об’єднаних громад: “Органам місцевого самоврядування доведеться за власний рахунок перевозити пільгові категорії громадян, перелік яких був сформований державою. Також пропонується здійснити погашення заборгованості з ЖКГ також за кошти місцевих бюджетів Разом з тим,  Мінфін передбачив додаткову дотацію 16,5 млрд грн на здійснення переданих з державного бюджету видатків на місця по освіті і медицині. Але дані кошти передаються на обласні бюджети. Відповідно створюється корупційна складова й об’єднані громади не зможуть розпоряджатися цими коштами. Сама суть децентралізації втрачається. Не передбачено субвенції на пільгове перевезення окремих категорій громадян. Вже сьогодні багато рейсів скасовується, бо вони є економічно необґрунтованими для перевізників”.

“Якщо всі ці видатки вішати на бюджети об’єднаних громад, вони будуть не підйомними для них і вони втрачають свої можливості розвивати громади. Важливо, щоб дані поправки і зміни, які внесені у тому числі групою “Воля народу”, обов’язково були враховані. І ми виправили цю помилку та дали змогу громадам розвиватися”, – підкреслив політик.

Теги: