Народні депутати закликають пришвидшити створення Єдиної Помісної Церкви в Україні

18 Квітень, 2018 - 16:42

Депутатська група «Воля народу» висловила підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Заступник голови групи, народний депутат Степан Івахів став співініціатором проекту звернення Верховної Ради №8284, яке також підписали керівництво парламенту та очільники фракцій та груп.

Народні депутати закликають пришвидшити зміну статусу української православної церкви та утвердження її незалежності від держави-агресора. На думку авторів, це сприятиме довершенню утвердження України у духовному вимірі; дозволить інтенсифікувати діалог про надання автокефалії православній церкві в Україні, а також сприятиме укріпленню релігійної свободи та міжконфесійному миру.

Варто нагадати, що у 2016 році Верховна Рада ухвалила постанову щодо питання автокефалії православної церкви в Україні. Відповідне звернення було підготовлено з метою подолання існуючого в нашій країні церковного розподілу та нормалізації канонічного статусу православної церкви. Одним із основних приводів до його підготовки стала збройна агресія Російської Федерації та використані нею методи гібридної війни. Однак вказане питання вирішено не було. За час, який минув, прагнень до утворення єдиної Помісної церкви в Україні стало значно більше.

Теги: