Об’єднання територіальних громад пропонується завершити до 2020 року – законопроект

19 Липень, 2017 - 16:44

Голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко зареєстрував законопроект №6739 «Про внесення змін до Розділу IV «Прикінцеві положення» Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо встановлення кінцевих термінів)».

Як пояснює народний депутат, наразі відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» до 1 січня 2018 року районні ради районів, у яких утворено об’єднані територіальні громади, здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність таких об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території. Законопроект же передбачає встановити кінцевий термін добровільного об’єднання територіальних громад до 1 січня 2020 року.

Згідно тексту законопроекту, громади, які не будуть об’єднанні до встановленого строку, підлягатимуть об’єднанню у порядку, встановленому законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з урахуванням особливостей, визначених Кабінетом міністрів.

За словами Ярослава Москаленка, зволікання зі створенням спроможної громади – це втрата часу, який можна використати для розвитку та поліпшення умов життя громади. «Вже близько 2,5 тисячі місцевих рад об’єдналися і будують зовсім інший рівень життя в нових громадах. І в силах парламенту зробити так, щоб можливостями, які дає реформа, скористалося якомога більше громад», – вважає він.

Ярослав Москаленко також повідомив, що в Україні вже створено 413 об’єднаних громад, ще 123 очікують від Центральної виборчої комісії призначення перших виборів. «Динаміка з кожним роком зростає, очевидно, що обраний вектор реформи є правильним», – зазначив він.