Одна політична помилка може коштувати втрати самої державності - Євген Рибчинський

13 Травень, 2019 - 13:41

Депутатська група «Воля народу» застерігає не допустити зміни зовнішньополітичного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Про це під час Погоджувальної ради заявив народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”).

За його словами, обрання нового президента та майбутні парламентські вибори викликають в суспільстві активні обговорення щодо сценаріїв та перспектив країни від дати виборів в парламент і виборчої системи до повернення руками суддів КС Конституції часів Януковича. «У мене виникає одне побоювання. А чи не буде спроби реваншу, чи не зверне країна з конституційного курсу на ЄС і НАТО і чи не зміниться наш зовнішньополітичний вектор?», - зауважив політик.

“У країні п’ять років точиться війна з країною-агресором. І реально одна політична помилка може коштувати державі не лише втрати територій, а, можливо, і втрати самої державності. Яка-не-яка економічна стабільність реально існує лише за рахунок міжнародної підтримки. І якщо незабаром додадуться ще проблеми з перерозподілом олігархічних сфер впливу, наш північний ворог може легко цим скористатися. Тому маємо бути пильні та тим більше не вступати в конфронтацію з новим головою держави, якого підтримали рекордні 73% населення”, – заявив він.

“На усіх трьох гілках влади сьогодні лежить історична відповідальність за долю країни. Сподіваюся, що ми разом з новим президентом не схибимо. Проте саме парламент є найбільшим оберегом української демократії. У тотальному безвладді саме парламент у 2014 році зміг втримати українську державність і взяти відповідальність за європейське майбутнє України на себе. Тому давайте не перетворювати роботу на фарс і передвиборчу кампанію”, – додав політик.