Олег Зарубінський: "Досить займатись імітацією, потрібне повне оновлення ВР"

18 Червень, 2014 - 11:41

Народний депутат із групи "Суверенна європейська Україна" Олег Зарубінський вимагає не імітувати оновлення ВР, а зробити повне перезавантаження парламенту. Про це він заявив з трибуни парламенту.

"Для того, щоб позбутися цього надриву, зайвих емоцій, я пропоную зафіксувати 5 дуже важливих речей. Як раз від того, як будуть сприйняті ці 5 речей, можна буде визначити, чим мотивуються ці розмови", - заявив політик.

О.Зарубінський озвучив низку ініціатив, які мають кардинально реформувати законодавчий орган.

По-перше, вважає він, в наступному складі парламенту має бути не 450, а 300 народних депутатів. "Це важливо не лише з точки зору економії. Це елементарна логіка, бо було конституйовано 450 народних депутатів, коли населення України було 52 млн. А зараз воно, на жаль, мінімум на 7 млн менше", - сказав нардеп.

По-друге, наголосив він, варто повернутися до 4-річного терміну повноважень ВР, за прикладом переважної більшості країн ЄС. "А ще краще 2-річний термін функціонування ВР. Для чого? Для того, щоб відбувалася ротація. Для того, щоб все більше політично активних наших громадян могли пройти через горнила представницької демократії", - зауважив парламентарій.

По-третє, підкреслив о.Зарубінський, треба повністю вилучити з тіла Конституції статтю 80 про депутатську недоторканність. "Я давно подав ці пропозиції в спеціальну комісію ВР", - нагадав політик.

Разом з тим, за його словами, не партійні лідери мають визначати шанси кандидата обратися у територіальній громаді, а вся громада. "Обраний має бути той, за якого громада віддала найбільше голосів, незалежного від того, під яким брендом йде кандидат", - сказав він.

Також, народний депутат пропонує нинішньому складу не йти на майбутні вибори до парламенту. "Оскільки жодна каденція ВР, не критикуюється так, як ця, то давайте зробимо не імітацію оновлення, а справжнє оновлення. Не імітацію перезавантаження, де тільки у телевізорі змінюються обличчя при владі, а справжнє перезавантаження. Кожен із депутатів цієї ВР має взяти зобов'язання не балотуватися до наступного скликання", - підсумував О.Зарубінський.