Олег Зарубінський закликає нинішній склад ВР повернутися до проблеми хворих раком молочної залози

20 Червень, 2014 - 14:57

Народний депутат із групи "Суверенна європейська Україна" Олег Зарубінський анонсував у найближчому майбутньому внесення до парламенту системного законопроекту "Про профілактику, діагностику та лікування передраку і раку молочної залози", який стосується багатьох аспектів зазначеної теми.

"До мене звернулись представники асоціації людей, хворих на рак молочної залози. Результатом нашої співпраці став законопроект, який стосується багатьох аспектів цієї надзвичайно важливої теми", - сказав народний депутат з трибуни ВР.

За його словами, на сьогодні перше місце за рівнем смертності серед всіх онкологічних хворих в Україні посідає смертність від раку молочної залози. "Кожну годину в Україні вмирає жінка від цієї страшної хвороби", - констатував політик.

О.Зарубінський зауважив, що декілька років тому відповідний законопроект вже був внесений до парламенту минулого скрикання. "Він пройшов перше читання. А потім, коли почалася підготовка до другого читання, проблема стала жертвою внутрішніх дискусій і боротьби між тими, хто буде освоювати ці гроші. Але проблема не пішла в нікуди", - підкреслив політик.

Разом з тим, заявив нардеп, у європейських країнах, де прийнято необхідне законодавство, за останні роки на 60% зменшилась кількість тих, хто помирає від онкології молочної залози.  "У нас статистика протилежна", - сказав він.