Олесь Доній: "Круглий стіл може стати інструментом реалізації вимог Кремля"

17 Травень, 2014 - 11:26

Уповноважений депутатської групи "Суверенна європейська Україна" Олесь Доній в ефірі ТВі висловив побоювання, що під виглядом проведення загальноукраїнських круглих столів єднання є ризик реалізації вимог Кремля, які висувалися з часу падіння режиму Януковича.

"З точки зору Москви, як тільки впав режим Януковича, український демократичний народ через повстання вкрав владу в Україні у Кремля. Які вимоги почав виставляти Кремль? Федералізація, тобто ослаблення центральної влади, передача влади олігархічним проросійським угрупованням в тій чи іншій частині країни, російська мова. На це українська влада відкрито не пішла. Після цього почалася агресія військова і терористична. Тепер нам як компроміс подаються ті самі вимоги, але з боку вже не Кремля, а п'ятої колони - ПР і КПУ. Нажаль, ті самі вимоги як компроміс починає озвучувати українська влада", - зауважив парламентарій.

За його словами, одна справа - посилення місцевого самоврядування і місцевих громад, інша справа - заява Прем'єр-міністра А.Яценюка про необхідність ліквідації ОДА під час військових дій. "Він повинен усвідомлювати, що таким чином допомагає агресору", - наголосив О.Доній.

Він переконаний, що якщо влада буде передаватися не місцевій громаді села, селища, містечка, а обласній олігархії, то це буде "не децентралізація - це передача влади олігархату". 

"Мені здається, що під виглядом національних круглих столів єднання нам буде дано ЦВ з боку і влади, і п'ятої колони як компроміс фактично прийняти умови Кремля. А це - аж ніяк не мир і не злагода", - сказав політик.

Теги: