Олесь Доній: "Референдум можна проводити лише тоді, коли під контроль взята ситуація в усіх областях"

6 Травень, 2014 - 17:24

Уповноважений депутатської групи "Суверенна європейська Україна" Олесь Доній позитивно оцінив відмову Верховної Ради підтримати проведення референдуму 25 травня. Про це він написав на своїй сторінці у facebook.

Він підкреслив, що референдум можна проводити лише тоді, коли під контроль взята ситуація в усіх областях. "На сьогодні на Донеччині і Луганщині люди не мають гарантії безпеки на виборчих дільницях", - відзначив він.

Разом з тим, зауважив нардеп, якщо для проведення президентських виборів це не настільки катастрофічно, адже всі країни рахують загальнодержавні результати (50% +1 голос), то для референдуму по питанню єдності країни позитивний результат має бути не лише в цілому по країні, але і по кожному з регіонів. 

"Нагадаю, що на референдумі по Незалежності України окрім позитивного результату в цілому по Україні, позитивний результат був в усіх регіонах, включно з Кримом і Секвастополем. Тому і результат був позитивний. Інший приклад референдуму (негативного) -"горбачьовський".Тоді по питанню єдності СРСР (з "розширенням повноважень регіонів", формулюванння дуже схоже на формулювання Яценюка), Горбачов отримав начебто позитивний результат по всьому Союзу. Натомість, не було позитивного результату в республіках Прибалтики, а в Україні - в 4 регіонах (Львівщина, Івано-Франківщина, Тернопілля, м.Київ). І в подальшому такі результати лише дали нам(тим,хто боровся за Незалежність) козир у боротьбі. На жаль, нинішні урядовці не мають стратегічного мислення, тому пропонували нам схему, аналогічну Горбачову", - підкреслив О.Доній.

Теги: