Оновлення законодавства про кооперацію на селі відкриває новий шлях розвитку для фермерів України – Сергій Лабазюк

30 Травень, 2019 - 21:11

Під час обговорення законопроекту 6527-д народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) пояснив, чому був обраний шлях повного оновлення законодавства про сільськогосподарську кооперацію. Сьогодні вона існує лише на папері, адже із зареєстрованих тисячі кооперативів, функціонує лише половина. Це підтверджує те, що існуюча система є недосконалою і не дає розвиватися сільськогосподарській кооперації. 

“У цивілізованому світі сільськогосподарські кооперативи є однією з поширених форм існування виробників. Їх частка на аграрному ринку, наприклад, у ЄС складає 40-50%. А в окремих державах, де поставилися серйозно до цього напрямку, доходить до 70%. Це в країнах розвиненого ЄС і 1% в аграрній державі Україна”, – зазначив він під час виступу.

Парламентарій запевив, що проект надає багато позитивних можливостей: “Це дасть шанс малим та середнім виробникам сільськогосподарської продукції конкурувати на рівних правах з агрохолдингами. І, підкреслюю, не виключно у межах України. Це буде давати можливості вийти на нові ринки. Члени кооперативу зможуть самостійно визначатися, який у них буде вид діяльності. Значно знизяться ціни на продукти, прибравши одного чи кількох посередників між споживачем і виробником продуктів харчування”. 

Окрім цього поліпшиться доступ до банківських послуг малих та середніх фермерів; буде право повернення внесків у разі виходу із кооперативу чи ліквідації; відкриються плюси оптових закупівель; полегшиться процес одержання кредитів; передбачено сертифікацію товарів та всебічну підтримку від держави.

“Відкриваючи нові можливості для розвитку сільськогосподарських кооперацій, ми намагалися зберегти та не руйнувати ту невелику частину кооперативів, яка вже існує. Навпаки, дати їм розвиватись. Ми врахували їхні побажання і пропозиції”, – підкреслив політик.

Теги: