ОТГ наполягають на продовжені мораторію на продаж землі – Сергій Лабазюк

19 Грудень, 2018 - 12:12

Одне з ключових питань, яке турбує нині населення країни – це подальша доля мораторію на продаж землі. Особливо це хвилює створені ОТГ, оскільки її продаж-оренда є одним з ключових джерел поповнення місцевих бюджетів, а ще звичайних громадян, які не розуміють, що буде, коли розпочнеться ринок землі. Тож завдання Верховної Ради  доопрацьовувати і приймати відповідні проекти земельних законів. На цьому наголосив Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”) під час брифінгу у Верховній Раді.  

Він підкреслив, що створені перші ОТГ, завдяки децентралізації, отримали і реалізували багато можливостей. За підсумками перших трьох років зроблено більше, ніж за весь період незалежної України. Це – нові водогони, вуличне освітлення, ремонт ФАПів і амбулаторій, будівництво і ремонт шкіл та садочків. А на майбутнє: проведена інвентаризація, зроблена проектно-кошторисна документація і є розуміння, що потрібно робити далі. Приміром, за цей період ОТГ Хмельниччини за програмою соціально-економічного розвитку залучили більше 30 млн грн. З держпідтримки також виділялися кошти для відновлення місцевої інфраструктури.

“Одне з питань, яке наразі турбує керівників та місцевих депутатів –продовження мораторію на продаж землі. Бо одна з ключових причин системи децентралізації – обіцяли ОТГ передати в управління та розпорядження землі за межами населених пунктів. Це одне з основних джерел надходження до бюджету”, – стверджує політик. 

Але разом з можливостями, головам ОТГ передали і відповідальність за фінансування освіти, медицини та інших напрямків. 

“Сьогодні, що ми маємо: збільшилося навантаження. Потрібно фінансувати, а надходження грошей починає зменшуватися. Адже такі джерела, як оренда чи продаж землі, не поступають до бюджету. Отже, якщо сьогодні зняли б мораторій на продаж землі, втратили б не тільки прості власники земельних паїв, а втратили б і нові ОТГ, тому що без перебільшення почався б дерибан землі”, – наголосив парламентарій. 

“Тому ОТГ звертаються до Верховної Ради продовжити мораторій. Звичайно, мораторій не заради мораторію. Адже більшість людей наполягає на тому, щоб земля не продавалася. Але об’єктивно правду треба сказати: люди просто бояться, що станеться, коли розпочнеться ринок землі”, – заявив Сергій Лабазюк. 

Він повідомив, що робота над законодавством триває: “У комітеті аграрної політики і земельних відносин працюємо над зміною законодавства, над розробленням закону про земельний обіг, над тим, щоб забезпечити можливості власників земельних паїв за справедливою оцінкою продати їх і використати свої права. А фермерам справедливо придбати землю”. 

Парламентарій переконаний, що крім продовження мораторію, потрібно і далі працювати над реформою децентралізації, яка започаткувавшись три роки тому, сьогодні приносить позитивні результати: “Ми розуміємо, що у виборчий рік і період, коли в країні відбувається війна та криза, звичайно об’єктивного законодавства, яке захистить власників земельних паїв, і захистить тих, хто буде її обробляти, створити неможливо. Тому ми наполягаємо на продовжені мораторію на продаж землі. І на продовження територіальної реформи і децентралізації. Станом на сьогодні у Верховній Раді є ряд законопроектів, які не прийняті і потребують термінового доопрацювання, щоб дана реформа, яка має позитивні плоди, була продовжена. І той позитив, який люди вже відчули,  є шляхом до створення по-справжньому незалежної держави”. 

Теги: