Парламент має попрацювати над бюджетом-2019, аби отримати якісний документ - Сергій Лабазюк

5 Жовтень, 2018 - 13:02

Уряд вчасно подав на розгляд парламенту проект бюджету, тому є всі шанси його вивчити і внести корективи, аби документ не став “бюджетом проїдання”. Адже у ньому практично не закладено статей на розвиток економіки, промисловості та виробництва, а також на соціальний сектор. Про це під час брифінгу сказав народний депутат Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”). 

“Маємо зменшення витрат на такі суттєві статті, як дотації місцевим бюджетам. Є тенденція, коли на 2019 рік або взагалі не закладається грошей, або менше. Наприклад, не буде субвенцій місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток. Значно зменшиться фінансування субсидій на сплату ЖКГ. У цьому році 71 млрд грн, а на 2019 закладається 55 млрд. При тому, що плата на комунальні послуги буде зростати”, – зазначив він. 

Також на місцеві бюджети передбачено перекласти фінансування закладів І та ІІ рівнів акредитації. “Уже на вересень маємо дефіцит 3,8 млрд грн з місцевих бюджетів. Це говорить про те, що дані заклади будуть оптимізовані, інакше кажучи закриті. Тож говорити про коледжі, якісне надання освіти на місцях, можливість отримати освіту – під питанням. Місцеві органи самоврядування й обласні бюджети фінансувати ці заклади не зможуть, бо на них лягає фінансування великої кількості інших програм”, – акцентував політик. 

На переконання парламентарія варто залишити статтю щодо проведення повної індексації зарплати і пенсії, яка останні два роки була виключена із тексту бюджету. І зберегти статтю з фінансування програми часткової компенсації ставки банківських кредитів молодим сім’ям, оскільки ця програма була досить дієвою у минулому. 

Натомість Сергій Лабазюк пропонує збільшити фінансування сектору інфраструктури для об’єднаних територіальних громад. “Маємо проблему: заохочуємо створення об’єднаних територіальних громад, говоримо про децентралізацію, але що маємо на місцях – знищено інфраструктуру. І немає ніякої мотивації об’єднуватися, бо одразу постає питання: хто буде відповідати за все, що було розвалено? Тож з держбюджету має бути підтримка на розвиток інфраструктури територіальних громад”, – пояснив він.

За словами парламентаря, у бюджеті-2019 суттєво зменшується фінансування соціальної сфери: освітньої програми “Нова українська школа” та забезпечення медичним лікуванням чорнобильців та воїнів з АТО. 

“Саме з нас, парламенту, будуть запитувати виборці на місцях, який ми прийняли текст бюджету, що там передбачено і як вони житимуть у 2019 році. Там не мають бути прописані статті проїдання. А в першу чергу, розвиток промисловості та економіки, варто передбачити всі можливості для підтримання незахищених верств населення. Закликаю парламент і уряд спільно попрацювати над текстом, щоб він був максимально збалансованим, щоб переміг здоровий глузд, а не популізм, і в результаті ми отримали якісний документ”, – резюмував Сергій Лабазюк. 

Теги: