Парламент підтримав у першому читанні проект закону Олега Зарубінського щодо захисту прав дітей

19 Червень, 2014 - 18:15

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект народного депутата Олега Зарубінського ("Суверенна європейська Україна") щодо невідворотності обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав (№2548).

За відповідне рішення проголосувало 256 обранців.

"За законодавством особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Однак питання стянгення аліментів з таких осіб на сьогоднішній день вирішується в довільній формі. Чому? Тому що у сімейному кодексі написано, що одночасно із позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину. Таким чином втрачається ключова ознака обов'язковості біологічних батьків утримувати свою дитину", - пояснив необхідність прийняття законопроекту ініціатор.

Разом з тим, на думку О.Зарубінського, невідворотність оплати аліментів частково стимулюватиме батька чи матір до належного виконання своїх обов'язків. "Часто-густо народжують дітей не для того, щоб їх виховати і виростити, а щоб мати зизк - матеріальну допомогу. Якщо людина усвідомить, що буде зобов'язана платити аліменти, то вона більше думатиме, коли народжуватиме дитину", - сказав парламентарій.

Законопроект пропонує зобов'язати суд приймати рішення про призначення аліментів одночасно з процедурою позбавлення батьківських прав.

Документ містить також норму, відповідно до якої у разі відмови матері, батька або інших законних представників дитини отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд має прийняти рішення про перерахування аліментів до державного бюджету.

Передбачається скасувати чинну норму, згідно з якою за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування розмір аліментів може бути зменшено, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи.