Парламентарі хочуть законодавчо визначити аграрну політику держави на довгострокову перспективу

26 Березень, 2018 - 16:26

Відповідний законопроект № 8171 «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку» направлено на розгляд парламенту. Співініціаторами документу є народні депутати із групи “Воля народу” Сергій Мартиняк, Сергій Лабазюк та Василь Петьовка. 

Необхідність створення такого проекту назріла давно, оскільки в Україні немає документу, який би мав юридичну силу і виступав підґрунтям для формування довгострокової державної аграрної політики та політики сільського розвитку. Також слід зазначити, що Україна взяла на себе зобов’язання привести національне законодавство до законів ЄС у сфері сільського господарства.

Зважаючи на ці фактори, автори вирішили даним документом створити законодавчу основу, яка б систематизувала та узгодила впровадження заходів державної політики та забезпечила б стабільний розвиток агропромислового комплексу. 

Проектом пропонується сприяти комплексному розвитку з врахуванням інтересів товаровиробників, сталому розвитку сільських територій та підвищенню рівня життя сільського населення. Має бути визначено ключові пріоритети аграрної політики та політики сільського розвитку, які відповідатимуть національним інтересам та євроінтеграційним зобов’язанням України. Також передбачено запровадження Офісу аграрного аташе для представництва та захисту інтересів виробників сільськогосподарської продукції за кордоном.

Ініціатори закликають створити План заходів з реалізації основних засад, який розроблятиметься на 5 років на виконання закону, а також моніторингу реалізації державної аграрної політики та політики сільського розвитку. Разом з тим, пропонується встановити додаткові гарантії захисту прав землекористувачів від рейдерських захоплень, а також усунути законодавчі перешкоди для розвитку сімейних фермерських господарств.

За прогнозами, прийняття документу має забезпечити створення сприятливих умов для проживання у сільській місцевості, функціонування усіх форм господарювання, що задіяні в агровиробництві та несільськогосподарському підприємництві на селі, стале економічне зростання агропродовольчого сектору, створення доданої вартості сільськогосподарської продукції, формування сприятливого інвестклімату і посилення експортного потенціалу України у сфері сільського господарства, а також формування самодостатніх територіальних громад на селі.