Парламентарі пропонують на законодавчому рівні захистити права трудових мігрантів

20 Березень, 2019 - 13:57

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який має забезпечити всебічною державною підтримкою громадян, які виїхали за кордон з метою працевлаштування. Серед авторів народний депутат Євген Рибчинський (депгрупа “Воля народу”).

Кількість українських трудових мігрантів, які останнім часом виїхали з України, становить 2 – 7 млн осіб. На жаль, вказати їхню достовірну кількість важко. Бо однією з причин є неефективність наявної системи обліку інформації у сфері трудової міграції та відсутність єдиного державного органу, відповідального за моніторинг зовнішньої трудової міграції. Більше того, в Україні відсутнє як таке міграційне законодавство, яке б відповідало стандартам ЄС, немає міграційної статистики і не проводяться наукові дослідження процесів міграції. Таким чином залишаються невирішеними такі соціальні та юридичні питання, як умови праці та проживання, охорони здоров'я та виплати пенсій за кордоном, юридичний захист та правова допомога мігрантів.

“З огляду на зазначене, наразі першочергово має бути вирішено питання створення єдиного центру управління процесом зовнішньої трудової міграції, посилення державного контролю за зовнішньою трудовою міграцією; перегляду діяльності комерційних структур, які займаються незаконним посередництовом у працевлаштуванні за кордоном; створення умов для інвестування в економіку держави коштів трудових мігрантів, з метою забезпечення інтересів держави та посилення економіки; забезпечення надійного соціального захисту громадян України, які тимчасово виїжджають на роботу за кордон, а також піклування про членів їхніх сімей, які залишилися в Україні; посилення зв'язків між трудовими мігрантами та Україною, в тому числі шляхом співпраці з українськими діаспорами”, – йдеться у пояснювальній записці. 

Очікується, що прийняття закону створить сприятливі умови для українських трудових мігрантів у частині працевлаштування, соціального забезпечення та державної підтримки, вибудовування тісних зв'язків з Україною з метою їхнього повернення на батьківщину.