Парламентарі пропонують подовжити пільговий період для розмитнення автомобілів з єврономерами

5 Лютий, 2019 - 13:00

У листопаді 2018 року набрали чинності закони, спрямовані на врегулювання питань ввезення, реєстрації та оподаткування транспортних засобів на митну територію України. Тоді ж було встановлено термін, протягом якого можна розмитнити автомобіль з іноземною реєстрацією за пільговим коефіцієнтом. Цей термін спливає 22 лютого 2019 року. Однак, за інформацією ДФС, митниця не справляється із обсягами роботи, хоча  щоденно оформлює 2,5-2,7 тис. авто. Тож очевидно, що значна кількість громадян, які володіють автомобілями з іноземною реєстрацією, не встигне розмитнити їх. 

Отже, з метою подовження цього періоду до Верховної Ради подано відповідний законопроект 9522. Серед ініціаторів народний депутат Василь Петьовка (депгрупа “Воля народу”).

Законопроектом пропонується, замість 90 календарних днів, подовжити термін до 180 днів з дня набрання чинності законом “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”. Це стимулюватиме процес розмитнення легкових авто, які перебувають на іноземній реєстрації, збільшить надходження до державного бюджету та знизить соціальну напругу. Адже після закінчення пільгового періоду ставки акцизного податку на вживані легкові авто збільшаться у 2 рази, що негативно вплине на процес їх розмитнення. 

Загалом, за інформацією оприлюдненою на офіційному сайті ДФС, з 25 листопада 2018 року по 22 січня 2019 року (включно) було оформлено майже 44 тисячі автомобілів з єврономерами. 

Теги: